ההופעה

ננה מושקורי

היכל נוקיה ת"א
3/5

הגברת ננה מושקורי תהיה באוקטובר בת 80. בימינו הגיל אינו קובע. תראו איך היא נראית על משקפיה השחורים המפורסמים, אבל אחרי הערב בנוקיה נדמה לי שמה –  legendary Greek singer, נשארה בעיקר האגדה. אז נכון, לא בכל ערב רואים אלילת פופ, שמכרה יותר תקליטים ודיסקים (400 מיליון) מכל זמרת אחרת בעולם, ממשיכה כאילו כלום. אבל האם זה מספיק?
דבר אחד ניתן לקבוע בוודאות: היכל נוקיה אינו מתאים לזמרות רפרטואר כמוה. גדול על קולה הנפלא, שבחלק הראשון של הערב קצת רעד, ורק אחרי שהצטרפה אליה בתה לאנו (Lénou) לדואטים, המצב הלך והשתפר, הסופרן המלאכי שלה התחמם והתייצב.
ראיתי אותה מהשורה האחרונה ב"אורקסטרא" – קטנה, מטושטשת. ציפיתי שמסכי הוידיאו למעלה יעניקו פיצוי, יראו את הורד הלבן הנצחי התקוע על עמוד המקרופון. אבל הם דממו. (מושקורי אינה רוצה שיצלמוה מקרוב? חיסכון?) אין לי ספק כי בהיכל התרבות החדש, הייתי יוצא מההופעה שלה בתחושה אחרת.
הערב נפתח בסרט וידיאו ארוך ומשעמם לעייפה על תולדות הקריירה שלה. בהמשך בליווי סולידי של 4 נגנים, הגיע תערובת צפויה של שירים. הזמרת הכי אוניברסאלית בעולם שרה כידוע בכל שפה שתבחרו. צרפתית, אנגלית, ספרדית, פורטוגזית. עברית? איך לא. בלי שיר בעברית ("לילה לילה" בדואט עם בתה), הקהל לא היה נותן לה לעזוב את היכל נוקיה.
מלודיה קליטה היא המוטו האומנותי שלה. היא אמנם זמרת של רפרטואר בינלאומי עשיר, אבל בתנאי שיפגע בכמה שיותר אוזניים. ומושקורי נהנית מהעדנה שהיתה למוסיקת הקרוס-אובר. אין כמו משוקורי בחציית גבולות. היא שנסון צרפתי, לא מעט קלאסיקות יווניות, קברט, שירים עממיים, סטנדרט של ג'אז, שירי פופ. זמרת הקאברים אינה יודעת גבולות. היא מחוברת חזק לעברה, אבל ממשיכה לחפש חומרים. הגרסה שלה ל – Love Is A losing Game של איימי ויינהאוס הייתה מהנפילות הגדולות של הערב. יש שירים שלא נוגעים בהם מפאת ייחודו של המקור.
הקו שעבר לאורך הערב היא מיינסטרים בעליל, תמהיל חסר חוט שדרה שלש שירים: היא שרה Both Side Now של ג'וני מיטשל.
ננה מושקורי פרשה מהופעות ב-2008, כנראה מתחושה של יותר טוב לפרוש בשיא. חמש שנים לאחר מכן היא החליטה לחזור למה שנקרא birthday tour לכבוד שנת השמונים שלה. שרל אזנבור בן 88 (שחוזר!) שהופיע ממש על אותה במה בשנה שעברה אינו מתכוון לפרוש – ובצדק. הוא יודע מה יכולותיו. באשר למושקורי נדמה לי שהייתי משאיר לה לעשות הערכה מחודשת.  "לפרוש בשיא" – לא מילה גסה. 

וידיאו: Both Sides Now
וידיאו – למטה: Love Is A Losing Game,Try To Remember,Smoke Get into Your Eyes

צילום: מרגלית חרסונסקי

Love Is A Losing Game, Try To Remember,Smoke Get In To Your Eyes
לילה לילה ו-רק בימי חול

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות