אז למה באמת עוזב יובל בנאי את The Voice

שופט בחוץ

0/5

יובל בנאי עוזב את The Voice. מה קרה? קצצו בשכר? נשבר לו מכל העניין, וחיפש פתח מילוט באמתלות מקצועיות שונות (שלמתחרים ולמנטורים – אין השפעה על ההחלטה הסופית בבחירת השירים), העדפת הקריירה המוסיקלית כיוצר וזמר על פני הרייטינג הטלוויזיוני? האם נכווה מעצם השתתפות בז'אנר הריאליטי? כל התשובות נכונות?
נדמה לי שיובל בנאי כבר ענה לעצמו על השאלה. יש יוצרים וזמרים שלפי סולם הציפיות שלי לא יגיעו לשם. הרמתי גבה כשפורטיס הצטרף ל"אקס פקטור". מישהו כתב על הסכמתו של פורטיס ללכת לתוכנית הריאליטי-שירה – שקיעתה של הזריחה. הרוקר שמכר נשמתו לשטן הכסף והרייטינג. הוא הרי הגיע ממוסיקה אחרת, נחשב יוצר איכותי. בתדמית – רוקר המחאה נגד הסיאוב המערבי. הוא לא יכול ללכלכך את עצמו בכל הסמלים של הניוון החברתי-תרבותי.
יכול להיות שהצחקתם את פורטיס, כמו שהצחיקו אותו מי שקראו לו פעם – "פורטיס משוגע". פורטיס למי שמכיר אותו – מעולם לא היה משוגע: האיש שפוי, חכם, מפוכח. במהלך התוכנית ניכר שהוא מתערה ונהנה. אני לא בטוח שרק הכסף גרם לו לחייך. האיש פשוט נהנה להיות מלוטף, לזכות באהבה מהסוג שהוא לא האמין שיחווה אי-פעם בחייו. ולא לשכוח שהשיקולים הפרקטיים אינם רק עניין חשבון הבנק, אלא חשיפה, פרסומת חינמית לדיסקים וההופעות שלהם.
גם יובל בנאי כמו פורטיס יודע שלריאליטי יש חוקים. את השיקולים האומנותיים מכופפים לטובת המדרוג, כי עם אל המדרוג לא מתווכחים. יש מי שיודע טוב מהם (אלה המוגדרים "מנהלים מוסיקליים") מה יביא עוד שניים וחצי אחוזים למדרוג. יובל בנאי אינו טיפש. פורטיס אינו טיפש. מרגע שהם החליטו להשתתף, הם מבינים, שאין אפשרות לשנות את חוקי המשחק, שלהם אין כמעט אמירה מה ישודר בפריים טיים. וכן, מדובר במשחק טלוויזיוני שמפיקיו עושים הכל כדי שהוא יצליח, כולל אותם כינוסי אודישן המוניים שהרשות השנייה התכנסה לבדוק – האם אין כאן ניצול ציני של ההמון לצרכי הרייטינג.
אז, מנטורים נכבדים, תפסיקו לעבוד עלינו עם יומרה שאתם רואים בתוכניות האלה יעד חשוב מבחינה אומנותית: חוקי המשחקים ממשיכים להוליך בנתיב אחד ויחיד: קודם כל הצ'ק, אחר-כך החשיפה. אידיאלים אומנותיים יחכו.
אני לא נכנס לחשבון הבנק של יובל בנאי. אילו הייתי סוכנו האיש, יכול להיות שהייתי מדבר אחרת. אני מוכן להמר, ששלום חנוך, אהוד בנאי ויהודה פוליקר לא יגיעו לריאליטי. יש גבול שאמנים מסוימים אינם חוצים, אבל יכול להיות שאני תמים,  ומקרה פורטיס ויובל בנאי אינו האחרון. מכל מקום, אם החלטתו של יובל בנאי סופית, אני אומר לו – מברוק על היכולת להחליט החלטות למרות הפיתויים הגדולים.

שופטים-מנטורים בריאליטי

)

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות