חוזר מהשמונים

ג'וני קאש

Out Among The Stars
0/5

כמעט צפוי שאחרי מותו, מוצאים-מגלים את השירים "האבודים". אצל ג'וני קאש זה כמעט מתבקש.  קאש היה ונשאר רלוונטי – בטח בתחום הקאונטרי מיוזיק.
האיש בשחורים, אגדה בחייו, שמת לפני 10 שנים, "חוזר" עם שירי קאונטרי במיטב המסורת. מספרים כי שנות השמונים היו רעות לקאש. רוח פופית לא אהובה עליו נשבה במוסיקת הקאונטרי. גם האלבום שהקליט אז Out Among the Stars לא יצא בחברת "קולומביה" , והנה עכשיו למעלה משלושים שנה אחרי (השירים הוקלטו בין 1981 ל-1984), מנסים לתקן את העוול בהוצאת האלבום ההוא. איש מאחורי היוזמה הוא בנו ג'ון קרטר קאש. הוא שמצא את המאסטרים ב-2012. עכשיו זוהי כבר המוסיקה של האיש בעל העיניים העצובות והבריטון הנפלא.
אני מקשיב ל-12 שירים פלוס גרסה שנייה ל – She Used To Love Me A Lot, ומקבל ג'וני קאש במיטבו כולל הסאונד. קול הבריטון שלו מצלצל פריך, והוא זוכה לגיבוי של מרטי סטיוארט הגדול בגיטרה ומנדולינה. אחד השיאים – קאבר ל – I'm Movin' On של הנק סנו (זמר הקאונטרי הקנדי הנודע), כאשר לקאש מצטרף וויילון ג'נינגס Waylon Jennings. הקטע הזה בלבד מצדיק הגעה לאלבום.
She Used To Love Me A Lot הוא שיר אווירה אפלולי קודר על אובדן אהבה. כשקאש שר את השיר – מאמינים לסיפור שלו. הקונטרסט: כשהוא שר If I Told You Who It Was, אתה מחייך, כי השיר המקפיץ הזה מסתיר איזושהי רכילות על גברת מפורסמת. תמשיכו לחייך ב – I Drove Her Out Of My Mind, שיר קאונטרי קצבי נפלא מלא הומור על סופה של אהבה. וגם משהו שמאזכר את ימיו בחברת "סאן רקורדס" – Rock and Roll Shoes. כשלושים שנה אחרי שהשירים האלה הוקלטו, חוזרים אל "האיש בשחור" לאלבום שירי קאונטרי, שמרגיש כאילו יצא עכשיו מתנור הבישול.

1. Out Among The Stars
2. Baby Ride Easy
3. She Used To Love Me A Lot
4. After All
5. I'm Movin' On
6. If I Told You Who It Was
7. Call Your Mother
8. I Drove Her Out Of My Mind
9. Tennessee
10. Rock And Roll Shoes
11. Don't You Think It's Come Our Time
12. I Came To Believe
13. She Used To Love Me A Lot  JC/EC Version

          

Johnny Cash – Out Among The Stars

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות