רומנטיקה אחרת

לירון רמתי

מילים: יוסי גיספן לחן: ניסים גיספן ואיתי זילברשטיין עיבוד והפקה מוזיקלית: תמיר צור
3.5/5

מהי רומנטיקה אחרת? הבחורה פסיבית, הבחור קובע כללים חדשים: די עם פוציניו מוציניו. בואי נלך על יחסים ללא התחייבויות. נבדוק כל יום מחדש את הקשר. הבחור רוצה להגיד לה ש"תיתן לו" בלי מילים יפות, ואחר-כך נחשוב מה הלאה? מה יקרה אם תיכנס להריון? האם תישאר לבד לפי החוזה הזה?
לא יאמן: יוסי גיספן ממליץ על אלטרנטיבה לנישואין. אהבה ליום אחד, ואני לתומי או לטעותי חשבתי שהוא מייצג את השמרנות ולא את המתירנות. וגם: מהשיר הזה לא מקבלים תשובה לשאלת מיליון הדולר מהי אהבה. כל מה שאפשר להסיק הוא – יחסים על תנאי במקום נישואין. זו ללא ספק מהפכה, ולא בטוח שגיספן עצמו חשב על המשמעות הקריטית לבנות ישראל, אחרי מיליון שירים על אהבה נוטפת דבש בז'אנר המכונה "מזרחי", המובילים את האוהבים אל ברית הנישואין.
מתחיל כשנסון בליווי אקורדיון, ואז נכנסים למקצב הרומבה לאולמי השמחות, מהסוג שבכל זאת לוקח לאולם החתונות המסמל את ההתקשרות הקונבנציונלית. לירון רמתי מנסה להיות עוד "אייל גולן". יש לו כל התכונות. אם כישרון, אז למה להיות האייל גולן ולא לירון רמתי, שמתחיל לחשוב לירון רמתי, שעומד בזכות עצמו בלי תכתיבי השוק או הז'אנר.

לא רוצה לומר לך את כל כך יפה/ להגיד שביופייך נשביתי/ אני משוכנע שאת מעדיפה/ גבר אמיתי ולא פתטי / בלי סרנדות מלטפות ובלי מילים יפות/ אפשר מהדביקות להשתחרר / לגעת ברמזים, קטנים בלי להגזים/ פחות זה לפעמים הרבה יותר
פזמון: בואי ונאהב ליום אחד/ בלי לומר לנצח ולעד/ בחוזה קצר שלא נגמר/ נתחייב כל יום לעוד מחר
אני לא מבטיח הבטחות לשווא/ המציאות על אשליות גוברת/ יש בי אהבה אז קחי אותה עכשיו/ בואי לרומנטיקה אחרת/ בלי סרנדות מלטפות ובלי מילים יפות/ אפשר מהדביקות להשתחרר / לגעת ברמזים, קטנים בלי להגזים/ פחות זה לפעמים הרבה יותר
פזמון: בואי ונאהב ליום אחד…

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות