אלבום חדש Love Medicine

אחינועם ניני

הפקה עצמאית
4/5

במציאות – כמעט חיה פוליטית, תאמר את אשר על ליבה ללא כחל ושרק. תחטוף ריקושטים. לא חוששת לקריירה שלה. בשירים – ספירה אחרת, שמימית, עולם טהור, באה מאהבה. מעל האדמה.
המוסיקה מבחינתה של אחינועם ניני (על עטיפת האלבום הזה – Noa) היא עולם של מרפא. השירים שלה באנגלית – Love Medicine. אין כאן זעקה. אין מחאה. אפילו Shalom של ז'ילברטו ז'יל הוא חלק מקו פוזיטיבי של אהבת החיים. כשהיא שרה לילדיה, Don't Be Afraid – קולה מלטף מרגיע. המוסיקה חובקת ומחבקת. "אל תפחדו משום דבר", היא שרה להם, "אל תתנו לשדים להיכנס"…
כשניני שרה, השדים הרעים נשארים בחוץ. מתרחקת-מנותקת מהרע. חותרת ליופי טהור, למוסיקת גן עדן. היא לקחה את Eternal Flame של הבנגלס לחלקה המאוד אישית שלה. בעיבוד החדש לצ'לו וקולות (ציטוט מהסווינגלס סינגרס) השיר מקבל יופי קלאסי, מיוחד, נצחי. כשהיא שרה Look At The Moon My Love, זהו עוד שיר מאותה ספירה עליונה שניני נמצאת בה, מנותקת מרוחות המוסיקה העכשוויות. קולה המופלא מאפשר לה לגעת במקומות האלה. כשהיא שרה Little Star, היא באזורי פולק סונגס מסורתיים.
Love Medicine הוא אלבום שמובנה כחלק מהקריירה שלה – כזמרת פורצת גבולות. הרוח הנושבת ב – Happy Song מגיעה מברזיל. ניני מדברת על השפעה של מילטון נסימנטו, אחד ממשורריה הנפלאים של המוסיקה הברזילאית וג'ואאו בוסקו, גם הוא מהבולטים במוסיקה הברזילאית המודרנית. את Shalom של ז'ואו דונאטו וז'ילברטו ז'יל היא העדיפה לשיר בגרסה רגועה מאוד – בעברית. למעשה – השיר היחיד באלבום בעברית. גם כאן – מנותקת מרעשים – "בסוף יישאוני הרחק רגליי/ לרציף שבקצה הנוף/ ושקיעה תרגש עיני/ כמו גלים הבוכים לחוף/ כמו הלב השואל מחיי".
חואקין סבינה, היוצר והזמר הספרדי, שר איתה בדואט במקצב ואלס את You. הצירוף נוגע, מגיע, מחלחל.
וגם פט מתיני כאן ב – Eternity and Beauty, לחן ופריטה למילים של אחינועם. ליריות כמעט צרופה. שיר שלא נמדד בזמן. כזהו רוב האלבום, חותר לאל-זמני, יותר חמלה ואהבת החיים מאשר תסכול, יותר healing qualities, יותר תקווה מאשר ייאוש.
זו אינה ניני אחרת. לא ממציאה עצמה מחדש, אבל זוהי ניני-ניני, עם הקול הנדיר, עם היכולת לקחת כול שיר למקומות שלה, בעידון, בפרשנות ייחודית, בדקויות.

עיבודים והפקה מוסיקלית: גיל דור פרט לשיר מס. 4 Eternity and Beauty – גיל דור ופט מת'יני.

שירים: Nothing But Song, Eternal Flame, You – waltz for Joaquim and noa, Eternity and Beauty – for pat, Mere words, Happy Song, Shalom, Don't be Afraid, Look at the Moon, Little Star, Deep as You Eyes, Love Love Love

Love Medicine – הופעת השקת האלבום

צילום סטילס: מרגלית חרסונסקי

Noa – Love Medicine

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות