נשל הנחש

רועי דהן

מילים ולחן: מאיר אריאל עיבוד: רועי דהן
3.5/5

מדוע דחוף לצאת עם עוד קאבר לשיר הכל כך מושמע של מאיר אריאל? האם רועי דהן מעניק אינטרפרטציה, שמאירה את השיר באור אישי חדש? אריאל כתב שיר על שינוי מתוך מודעות עצמית חזקה לכך, שדרך הישר המקובלת ומשמעת – לא מתאימה לו. גם מול הנמלה העניינית שבודקת אותו – הוא ימשיך בשלו. לעומת אנשים, שחייהם מסודרים – הוא נמצא במצב הפוך. למעשה, הוא ממוקם "מתחת גשר מט לנפול" – מצב מסוכן ללא ספק, אבל זמני ("כך שבינתיים אני נח"). לעומת זאת, "מעלי העגלות בתנועה – מתמדת", כלומר כל הזמן נוסעים אנשים על אותו גשר מט לנפול, ואני מוכן לסיכונים.  שואף להגיע לשינוי כמו הנחש שמשיל את עורו, גם מתוך בחינה עצמית של החוטים שמניעים אותי ואת חיי.
רועי דהן שר מזוכך, לא טראומות ולא דרמות. לא נמצא בתוך השיר. סוג של מודעות עצמית בטון של שוויון נפש מסוים. מעט עצב בסיום. לא בטוח שלכך התכוון המשורר. מי שיאמר – מעורר געגועים למקור, לא אתעמת איתו. סינגל ראשון לרועי דהן בעברית, והתחושה בשלב זה היא – הרבה יותר משכנע לשמוע אותו בחומר המקורי שלו באנגלית.

שוב אני מוצץ גבעול / מתחת גשר מט לנפול / כשמעלי העגלות בתנועה מתמדת / שוב אני מתחיל לשאול / מה לרצות, מה לאכול / כשהנמלה העניינית אותי מודדת.
אחת לאיזה זמן מוגבל / אני נשמט, אביון ודל / ממרוץ הכרכרה המשתקשקת / נפלט משצף מעגל / כמו שוקע תחת גל / כשההמולה הסחרחרה אט מתרחקת.
ואבא תמיד אומר: / "תעזבנו יום, יעזבך יומיים / העגלה נוסעת, אין עצור.
קפצת ממנה היום – / חלפו שנתיים / והנה נשארת מאחור".
צולל חופשי ללא מצנח / לכל הכיוונים נפתח / והתשוקה לכל כיוון אותי הורסת / כך שבינתיים אני נח / כך, כמו שאני מונח / כשהתאוצה שמעלי שוב ושוב דורסת.
עני ורש ומרושרש / מביט בנשל הנחש / לו רק יכולתי גם אני כך להגיח / בהשילי בלי כל חשש / תרבות של עור אשר יבש / וכמו חדש למחוז חפצי אגיע.
אך אבא, בשם אומרו: / "תעזבנו יום, יעזבך יומיים, / העגלה נוסעת, אין עצור./ לא קפצת עליה היום – / חלפו חודשיים / והנה נשארת מאחור".
וגם היתה לי בחורה / קצת פראית, קצת לא ברורה / אך לא הגיע לה שאשתגע / אז במכונית שכורה / הרסתי לה את הצורה / ועכשיו אני מתגעגע.
ולך תצא מזה עכשיו / איך תצא מזה עכשיו / מוצץ גבעול מתחת איזה גשר / מי צריך אותך עכשיו
מי בכלל זוכר אותך עכשיו / לך תתחיל למצוא שוב את הקשר.
ואבא חוזר ואומר: / "תעזבנו יום, יעזבך יומיים / העגלה נוסעת, אין עצור / קפצת ממנה היום – / חלפו שעתיים / והנה נשארת מאחור".
ואבא חוזר ואומר: / "תעזבנו יום, יעזבך יומיים / העגלה נוסעת, אין עצור /

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. גם אני לא מסכימה ,תענוג גדול לשמוע את הביצוע היפיפיה הזה , רועי נותן לשיר פרשנות נקייה וצלולה עם המון עומק , בהחלט ביצוע מרענן לאחד מהשירים היותר מופלאים שנוצרו כאן אי פעם.
    מדובר ביוצר כשרוני ביותר ואכן שווה להאזין גם לשיריו המקוריים

  2. לא מסכים איתך בכלל !!!
    תענוג צרוף לשמוע אותו שר בעברית.
    שינוי מרענן…
    ואינטרפטציה מעולה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות