סוף העונה

סקסטה

מילים: רוני ערן לחן: יצחק קלפטר עיבוד: עודד אסנר
4/5

ילדות גדולות בוכות עכשיו. ילדות גדולות יודעות לצרף קולות להרמוניה יפה. מי לא אוהב שירים מוכרים. גלי עטרי עשתה קריירה מהשיר הזה. סקסטה לקחו אותו לטובת קריירה מאוחרת, שנאחזת בטרנד הקאמבק של הרכבי פופ, שבעבר עשו בריזה קלילה, ועכשיו אחרי כל השנים, מנסים לחזור ברוח פרצים. רותי בן אברהם, פנינה בריק, חני אליקים (בודגוב) ואיריס שמי התייצבו לבדוק מחדש את השילוב. (מההרכב המקורי חסרה ורדה נוגה), והפעם לא חידוש של להיטים ישנים  ("סינדרלה", "נולדתי לשלום", "אני עושה לי מנגינות") אלא קאבר ללהיט.
השיר עוסק במחזוריות החיים, על עוד ציפייה למשהו שאינו קורה: שוב עננים, עוד מעט הגשם, העצב מוכר, וכרגיל – ילדות גדולות בוכות בסתיו. כל שנה בסתיו. מנגינה מפתיעה-מופלאה של יצחק קלפטר, נישאת על מקצב ואלס, שמעניק איזושהי תחושה של נוחם מזכך גם בצער הבכי של הילדות. גלי עטרי שרה את השיר בערגה כמו חשה את תוגתן. ילדות גדולות כבר אינו בוכות. "סקסטה" פחות עובדות על עומק התוגה של הילדות, בעיקר פורשות את קולותיהן לאחידות קולית מלוטשת, שמשיבה בריזה נעימה – מול הביצוע המקורי.

סוף העונה, כל חלון מראה כבר /את סוף העונה, בלילות כאלה /היא לא ישנה, משהו עומד באוויר./ פרק נגמר, כל הסימנים / שהקיץ עבר, יש לה הרגשה / שהעצב מוכר, שוב הגיע סתיו אל העיר.
ילדות גדולות בוכות עכשיו / כל שנה בסתיו, כל שנה בסתיו. / מחכות שכבר ייפול כוכב, / כל שנה בסתיו, מה יהיה עכשיו.
כבר ממחר היא תהיה אחרת / לבד זה מוזר, היא אולי תבין / שמדי מאוחר, שום דבר חשוב לא קרה / שוב עננים, עוד מעט הגשם / בינתיים שתיקה, עוד מעט הקשת / דממה ארוכה, שבע השנים הבאות.
ילדות גדולות בוכות עכשיו / כל שנה בסתיו, כל שנה בסתיו . מחכות שכבר ייפול כוכב, / כל שנה בסתיו, מה יהיה עכשיו.
סוף העונה כל חלום מראה כבר את סוף העונה / בלילות כאלה היא לא ישנה,/ משהו עומד באוויר

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות