אבא בן

דוד זוהר מלניק אריק סיני

לחן, עיבוד והפקה: גיא בוקאטי
4/5

האב מציע לבנו תובנות אהבה על פי ניסיון חייו, למרות "אלף שנות חיים" שמפרידות. אידיאליזציה של האהבה תמיד מוצדקת. הנקודה היא, שהאב לא ממש מנסה לפתור את בעית הבן, מדלג מהר מדי לתכלית ("תאהב מכל הלב") לפני שהתמודד עם הבעיה של הבן ("אני לא מוצא לי שביל/ מי אני בכלל, מאיפה להתחיל/ מאיפה להתחיל"). מילים פשוטות: נעים בשני קווים מקבילים. חוסר תקשורת. מדברים בלי לדבר. לא "אלף השנים" שמפרידות הן הבעיה, אלא אי הבנת מהות הבעיה של הבן. לא די לומר "תתרסק מאהבה", כשאינך מבין מה  מציק לבן.
תוגת הדיאלוג מלו-מלנכולית בקצב איטי, במנגינה יפה, בעיבוד מאופק. בריטונו של אריק סיני מאפיל על קולו של דוד זוהר מלניק "הבן", אבל אולי הפער הווקאלי מבליט גם את המרחק המנטאלי.

אריק סיני (האב): תאהב מכל הלב, גם אם זה כואב/ תן את עצמך, תתרסק מאהבה/ אם אתה אוהב אותה, אז תן לה את הכול/ תן לה להרגיש שבשבילה אתה יכול
דוד זוהר מלניק (הבן): אז מה עושים תגיד, הכל נראה מפחיד/ כולם כבר מתבגרים מציירים להם עתיד/ כל כך הרבה דרכים, / אני לא מוצא לי שביל/ מי אני בכלל, מאיפה להתחיל
אריק סיני: מתוק שלי, עזוב, נסה פחות לחשוב/ אי אפשר הכל, אל תמהר להיות גדול/ הדרך לא סלולה, היא מחכה לצעדיך, תבגוד בעצמך, רק לא בחבריך
פזמון: אז מפרידות בינינו, אלף שנות חיים אני יודע/ אתה יוצא לדרך ואני חוזר ממרחקים/ בגילך היו לי חלומות יותר גדולים/ ויתרתי כבר מזמן, ולפעמים כואב בפנים.
ואיך אני אומר לה כשהיא רוצה ללכת/ תישארי אתי, הכל עוד אפשרי/ אתה רוצה לצעוק, שיישמעו אותי/ והיא רוצה אותך פשוט ואמיתי
פזמון: אז מפרידות בינינו, אלף שנות חיים אני יודע/ אתה יוצא לדרך ואני חוזר ממרחקים/ בגילך היו לי חלומות יותר גדולים
ויתרתי כבר מזמן, ולפעמים כואב בפנים.
תאהב מכל הלב, גם אם זה כואב/ תן את עצמך, תתרסק מאהבה/ אם אתה אוהב אותה, אז תן לה את הכול/ תן לה להרגיש שבשבילה אתה יכול

*** אבא בן, נכתב והולחן ע"י גיא בוקאטי, המפיק המוסיקלי של אלבום הבכורה של דוד זוהר מלניק. השיר מציג דיאלוג בין צעיר מתחבט לדמות אב מנוסה מנחמת, תומכת ואוהבת.
דוד זוהר מלניק, יזם בתחום התוכנה, החליט בגיל 37 להגשים את חלום ילדותו ולעסוק במוזיקה. ההחלטה הגיעה לאחר שאיבד את אשתו הראשונה שנפטרה ממחלה, טרגדיה ששינתה את השקפת עולמו ואת הבנתו כיצד עליו להמשיך את חייו.

   

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות