עיון ביקורת

הדס קליינמן אביב בכר, סירת מפרש (מילים ולחן - אביב בכר עיבוד - צח דרורי, הדס קליינמן ואביב בכר הפקה מוסיקלית - צח דרורי, אוגוסט 2014)

סינגלים חדשים

למה דואט? הרי השיר מושר מנקודת מבטו, לא מבטה. הוא המתבונן וחוקר אהבתו השבירה אליה. הוא הנווד בעולמה. הוא שמנסה לקרוא אותה מבעד לדמעותיה. אז למה בשניים? שננסה תשובה? קולה הוא כמו בן לוויה, מצטרף לתחושת הצער והנחמה. גם: מבחינת הצליל – טובים השניים.
שיר עצב, שיר כאב שעגמומיותו נמהלת בצליל לוטף מרכך של מנגינה נוגעת ומגעת, עוצמת הבעה שבאה מן השקט, מייצרת הזדככות הרמונית במקום קונפליקט דרמטי. שילוב של הקשה עדינה וצליל מיתרים מעניק מעטפת משדרגת לאווירת השיר הנוגה.

*** "סירת מפרש" הוא הסינגל הראשון מתוך אלבום הבכורה "מעט פשטות" של הדס קליינמן ואביב בכר. הדס ניגנה ב'אסף אבידן והמוג'וז", משמשת צ'לנית קבועה בהופעותיו של שלמה ארצי. אביב בכר, נגן כלי פריטה, עוסק במוסיקה של העולם העתיק. את הקליפ ביים אמיתי אשכנזי.

ולא מצאתי את הדרך / להגיד את המילים/ פשוט הלכתי/ נעלמתי בקירות.
ולפעמים לבך כאבן / שאיני יכול לשבור,/ ולפעמים נוצה/ שאי אפשר לתפוס.
אני נווד בעולמך / את כמו סירת מפרש ששטה,/ וכל גל מזיז אותך כרצונו/ אינך רואה את דמעותייך/ ואת עומק כאבך/ ואת לבך המבקש את מקומו.
אהבתי רכה כמים / ויפה לכאבך/ אם רק היית יודעת / להיות שקטה.
המנוסה הזאת שורפת/ כל שנייה של מנוחה/ ורק בשקט מגלים את השמחה.
אני נווד בעולמך / את כמו סירת מפרש ששטה/ וכל גל מזיז אותך כרצונו/ אינך רואה את דמעותייך/ ואת עומק כאבך/ ואת לבך המבקש את מקומו.

    

דירוג:
שתף דף זהBookmark and Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *