תופר בגדים לערב חג

עינן פרל

הפקה עצמאית
4.5/5

כשהיא תבוא אליו פתאום, הוא ילך על שביל זהב, תיכנס אליו ללב שהתכווץ עם הזמן. עכשיו הזמן לתפור בגדים לערב חג.
עינן פרל שר את השיר בכנות וברכות יפה, הקצב והקולות המלווים הופכים את השיר מעין המנון. הד געגועים עולה ממנו.
עינן פרל? 
כתבתי על שירים שנתן לריטה ולמאיה אברהם. גם על סינגל אחד, מוצלח שלו – "חללית". תקשיבו למוסיקה של הבחור הזה. כדאי לגלות אותו, מוטב מאוחר.
עינן פרל נמצא על סף החג. בתפירת בגדים לחג יש אופק. כולנו הרי ממתינים לחגים, כי הטוב קיים בטרם הגיעו. יש משהו מעורר ציפיות בהמתנה. התכוונות לקראת הבאות, לשינוי שאינו מתרחש ברגע הזה.
אבל לפני שיגיע לחג, עינן פרל עסוק בתהיות ובתעיות שמונעות להגיע לשם. המחשבות לעיתים גוברות עליו. מכניעות את הגוף.
"במעגל קטן אל תוך עיני/ מחשבה אחת עוברת/ גוברת עליי/ קרובה אלי את קרובה/ מול אופק נגיעה/ גופי נכנע" (השיר "מעגל")
"חללית" הוא חריג: שיר ייאוש שמח. אם חיפשתם יאוש, עינן פרל הולך בהפוך. חשבתם שאבכה, אז אני דווקא משתחרר ובורח מכאן, שמח וטוב לב, הגם שברגע האחרון, באו השירים "שאחרי הגשם", אלא שגם הם אינם מספיקים, אז יאללה ממריאים מפה, למצוא תשובות למעלה. המוסיקה מחויכת, טעונה מתח מסוים, אבל קלילה.לא הטראומה שאחרי מבול. המבנה המלודי והתזמור מקדמים את הסיפור לקראת ההמראה. קולות הלה-לה-לה הנשיים ברקע הם הניגוד שמעניק לשיר יותר מאשר קלילות יפה.
"שוב עולה גבוה" הוא פינה אינטימית במרכז הדיסק – שיר אהבה מלנכולי בנרטיב מאוד אישי, המנוגן בהרמוניה רכה ומלטפת. פרל נמצא מרחק קצר מהאושר. החג עוד לא הגיע אבל – "שתי דקות מכאן/ עומדת מולי/ נגיעה רכה/ חום מדברי/ שתי דקות מכאן/ אני בתוך חלום/ מודה לאלוהי הגעתי עד הלום". הקצב והמנגינה מוציאים לדרך מענגת אוזן לקראת סיום שיעודד את מי שעובר משבר. על השיר הזה, "אתה איש גדול", עשיתי כמה פעמים repeat. גלולת הרגעה מעולה.
עוד אחד במקצב מידטמפו רענן לכביש הראשי "לא רוצה להישאר" – הסימטריות המוסיקלית והחזרה על המשפט בשיר, מדגישה את האמביוולנטיות של התחושה – "לא רוצה להישאר לא רוצה ללכת". תזמור כלי המיתר – אפקטיבי. ומצד אחר: הציפיה לטוב בשיר "מים" – קולח בתזמור עשיר ומשכנע בטון מלא כוונה: "רוקן את המים/ נקה את הים/ תרחץ במי האגם הלבן/ צא אל הגשם/ אל המבול/ רוץ גבוה/ רוץ רחוק/ אל שתי ידיים מקרבות/ אל זוג עיניים/ מחכות". גם כאן שיר של ציפיה לערב חג.
הפי אנד? ב"דו"ח עצמי". מתברר שעצוב בחיים, אבל עדיין לא מאוחר לא הכל אבוד. בעיבוד לשיר הזה הכניסו מעבר "אופטימי" יפהפה בשינוי קצבי ובשירת של מקהלת ילדות.
הסיום – "מי יחכה" המוקדש לאביו, הוא מנגינת געגועים נוגה קסומה, עטופה בקולות הרמוניים, מדיפה ריח פריזאי נוסטלגי רומנטי.
מי זה עינן פרל? תקשיבו לאלבום. אישי אמין, עשיר מוסיקלית. לגלות אותו.

שירים: מעגל, ערב חג, חללית, שוב זה עולה גבוה, מזל מחודד, איש גדול מאוד, לא רוצה להישאר, מים, דו"ח עצמי, מי יחכה בתחנה (שיר לאבא)

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות