טיול שנתי

טל שגב

מילים ולחן – טל שגב עיבוד והפקה מוסיקלית: פיטר רוט
3.5/5

ונפתח בפינת הלשון. מודה: יש לי חולשה לשפה העברית, ושגיאה עלולה לחרב לי שיר שלם. טל שגב שר "הכל נראה" (קמץ) בלשון עבר במקום – "הכל נִרְאֶה" בזמן הווה, בהתאם לכוונת השיר. מי שחפצה נפשו לכתוב שירים, פזמונים ולפרסמם ברבים – ראוי שיכיר את השפה.
לעצם העניין: קפצה על שגב בת רוח של החיים-בסך-הכל-יפים. לא צריכים לחפור, להסתבך. קמת בבוקר, די בכך שאתה נושם. תמשיך ל"טיול שנתי" תשתחרר, תרגיש חופשי. 
שגב לקח את המשפט הנודע "אני חושב – משמע אני קיים" של הפילוסוף רנה דקארט ורידד אותו "אני נושם – משמע אני קיים". במקור: החשיבה של האדם מעידה על קיומו. שגב מסתפק בנשימה. קח אוויר. יש דופק – הכל בסדר. את חי – מרגיש בסדר, חופשי – תהיה שמח. זה מסתדר עם הקלות של השיר הקיצי הזה, שלא ירעיד את אמות הסיפים של הפופ המקומי, למרות הביצוע רב ההתכוונות וההתלהבות והעיבוד שמעניק זרימה יפה לשיר ברוח שנות השישים של המאה הקודמת. מסקנה: גם אם אתה עושה שיר בינוני – אתה קיים.

פתאום פתאום הכל נראה/ הכי יפה מפה לבנה/ וטוב לי על הבוקר/ אפילו הקפה/ ורעשים קטנים של עיר גדולה
מלחשים בדרך הנכונה/ באישונים יש שקט/ כובש את הברירה
טיול שנתי/ עכשיו אני מרגיש חופשי/ עכשיו אני אוהב אותי/ עכשיו אני עושה בשבילי
והחיים יפים ללא מחיר/ ולפעמים הם לא הכי נוחים/ ומי הבטיח לנו/ לחיות בלי שיגעון/ אז מי אני שאתלונן עכשיו/ אני נושם משמע אני קיים/ תודה שהתעוררנו/ תודה שממשיכים
טיול שנתי/ עכשיו אני מרגיש חופשי/ עכשיו אני אוהב אותי/ עכשיו אני עושה לעצמי/ טיול שנתי/ עכשיו אני מרגיש חופשי/ עכשיו אני אוהב אותי/ עכשיו אני עושה בשבילי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות