בשקט מתעטפת

שירן אלעד

מילים ולחן: שירן אלעד עיבוד והפקה מוסיקלית: מיקי אביעוז
3.5/5

אחרי "תמימה", הסינגל הקודם, מתעטפת שירן אלעד בשקט בגעגועיה לאהבה. מילים של הרבה רגש. על הכאב שבחסר האהוב מכסה הרבה שקט. "עם השקט נעלמת" וגם "רק בשקט מתעטפת". ויש בשיר "לב שנשרף", "גוף עייף". מערבולת של תחושות טראומה בכתיבה מעט שבלונית (נשברת, אוספת רסיסים), שלא תקבל ציון הצטיינות על מקוריות.
מצד אחר: מנגינה פשוטה יפה מעודנת בעיבוד סולידי – משרטטת את הנרטיב הנוגה של הזמרת. הקו המלודי והעיבוד לכלי מיתר הם מהסוג שיכול היה להיכתב לפסטיבל הזמר והפזמון של שנות השישים. שירן אלעד שומרת על טון מלנכולי אחיד עד לקראת סיום, כאשר היא מטפסת לפתע בסולם הטונים להבעה דרמטית של "ורק בשקט מתעטפת". השינוי הווקאלי הזה מפתיע, שובר את השקט העגמומי נכנע-צנוע שלה, כאילו מתמרדת באופי שלה…

את זוכרת / את הדרכים איתו עברת / את הנופים שלך שמר / עכשיו את עיוורת
געגוע / אל החיוך המשורטט / אל החום שלו נתת / ולמבט הרגוע
לא זה לא חולף / כל צליל מזכיר / שהלב שורף / כל תמונה על קיר
והגוף עייף / ורק בשקט מתעטפת
ובערב / את סוגרת את התריסים / ואוספת רסיסים / שמזכירים שאת נשברת
את עוצמת / את העיניים הדומעות / מניחה למחשבות / עם השקט נעלמת
לא זה לא חולף / כל צליל מזכיר / שהלב שורף / כל תמונה על קיר / הגוף עייף / ורק בשקט מתעטפת כל צליל מזכיר… / כל תמונה על קיר… / ורק בשקט מתעטפת
כל צליל מזכיר / שהלב שורף / כל תמונה על קיר / והגוף עייף / ורק בשקט מתעטפת

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. Wow! Shiran, is that you? what a song? I was listening to the song and I enjoyed it so much that all my family members lined up for a copy. I can't wait for the next single, keep up with your great work and good luck.

  2. האזנתי לשיר בַשקט מתעטפת ונראה לי שיוסי, פספסת קצת. מדובר כאן משיר שקורץ מחומר של להיטים. אני מתערב שאם ישמיעו אותו פעם פעמיים, לא יותר, בגל ציבורי כלשהו (גל"צ, רשת ג') המאזינים יתאהבו בו. זה מסוג השירים שאני שומע בלוּפ בנסיעה ברכב. שירן אלעד, אינני מכיר אותך אבל, שאפו גדול, אל יפול רוחך, את זמרת גדולה.

  3. אני מאוד מעריכה את דעתו של יוסי חרסונסקי. אני מקווה שבאמירתו : " הקו המלודי והעיבוד לכלי מיתר הם מהסוג שיכול היה להכתב לפסטיבל הזמר והפזמון של שנות השישים"… אין בה משום עקיצה או לגלוג. שכן לדעתי זוהי המוסיקה במיטבה שאנו פשוט מתגעגעים לאיכות כזאת. השירים שהשתתפו בפסטיבל הזמר הם הקלאסיקה הישראלית שכונלו שרים אותה בהנאה בכל הזדמנות תרבותית. לדעתי שירן היא שושנה בין החוחים של הזמר העכשווי. כל הכבוד לה ומחכה לשמוע את היצירה הבאה שלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות