דו קרב? אייל כהן ללא קרב

דה וויס ישראל 3

אייל כהן, אוהד ריין, דניס סקורפיץ', מתן אמית, ארינה פופובה
4/5

בחירה בין שני מתמודדים כמעט שווים לא יוצרת מתח של ממש. ההחלטות של המנטורים מתקבלות כמעט באן-דן-דינו, לעיתים נשמעות אקראיות, שרירותיות ולא מקצועיות. מנצחים לא בנקודות, שלא לדבר על נוק-אאוט.
הקרב נועד מראש להיות "אכזרי", גדלדיאטורי, לצורך העצמת הרייטינג. אבל הבחירות שעושים המנטורים נותנות הרגשה כי אין כאן תחרות, אלא דברים מוכרעים מראש – בניגוד לשלב האודישן. אני מעריך שההתלבטויות לא כל כך קשות, כי לכל מנטור יש העדפות אישיות. הוא רק עושה "כאילו" ההחלטה קשה. אביב גפן אפילו לא נזקק ל"כאילו קשה לי". מישהו הטיל צל של ספק שאביב גפן יבחור באוהד ריין על פני מורל מגל? הוא היה סגור עליו מראש, למרות שהוא טען שהכל אפשרי. הרי הוא שיבח את מורל מגל על השליטה שלה בפסנתר – על האקורדים וההרמוניות, אבל בתחרות עצמה אמר משפט מוזר: "למורן יש מראה גותי, אבל במוסיקה היא לא מספיק מתוחכמת" מה הקשר בין המראה למוסיקה. וגם הרי בעצמך התפעלת מהיצירתיות שלה בפסנתר. לכו ותאמינו להחלטות האלו.
בקרב בין ארינה פופובה וסי ג'יי גלאס בביצוע Walking After You של "פו פייטרס" הובלטה פופובה בקלידים מול גלאס בגיטרה. זה נשמע ונראה כאילו גימדו את המיוחדות שלו מולה. ואמנם גפן בחר בארינה.  
כששלומי שבת התלבט בין עומרי פילס לגל צברי שביצעו יחד את "שלל שרב" (מאיר אריאל/יהודה פוליקר) הציע לו גפן לבחור מביניהם בעל פוטנציאל עתידי להצלחה – מכירות כרטיסים ודיסקים. האם קיימת אפשרות חיזוי כזו? – מסופקני. בתחרות בין אורטל אופק ודניס סקורפיץ' ששרו In My Place של קולדפליי, דיבר גפן על הבשלות והחן המיוחד של אורטל מול המניירות והביצוע המאכזב של דניס. במי בחר מוש?בדניס. למה? – ככה. השופטים אינם מנמקים את הבחירות שלהם. מדוע במקרה הזה לא הופעל גלגל ההצלה (ה-Save) למרות הצטיינותה של אופק, ולעומת זאת הוא הופעל ע"י שלומי שבת בדו-קרב בין בן אדרי לאילון חודפי (שבו בחרה שרית חדד) בגרסה ל"שקט" המוכר מעומר אדם? כי כאן מדובר במסלסל?
גם העדפתה של שרית חדד את סיוון דני על פני גל פרל בביצוע I Know You Were Trouble של טיילור סוויפט נראתה סתמית עד שרירותית. לא היה בין שתיהן פער איכותי של ממש שהצדיק את הבחירה הזו. ההפסד כולו של פרל כי היא לא זכתה בגלגל הצלה משום שופט.
ספיר פוקס ושרה מרסון שרו את Somebody To Love Me של מארק רונסון. גפן טען שהוא לא מאמין לספיר, ולשם השוואה נתלה בהגזמת פרא באילנות גבוהים כביורק ופי ג'יי הארווי. לאן טיפס? כולה מתמודדת בדו קרב ב"דה-וויס ישראל". שרית חדד, אגב, דווקא בחרה בספיר. גם כאן – ליבי למתמודדים, שצריכים לעמוד משתאים מול פערים כאלה בין השופטים.
לשיא שלילי הגיע השופט-מנטור מוש בן ארי, כשבחר עבור דורין יאני ולבלי גורן את השיר Say You'll Be There של הספייס גירלז, שלא תאם את סגנונותיהם ועיקר לחלוטין את היכולות האמיתיות שלהן. במיוחד פגע השיר בלבלי, שנעלמה בדו-קרב הזה לעומת האודישן שלה.
מוש אף הפתיע כאשר בחר להמשיך עם טליה לונדונר והעדיפה מול מתן אמית, כשלכל המנטורים לידו ולכותב שורות אלה היה ברור כי זה היה הרגע הגדול של אמית בביצוע I Wanna Be Yours של הארקטיק מאנקיז. גלגל ההצלה (ה – save) של אביב גפן מנע עוול.
על רקע הדואטים – בלט הסולו של אייל כהן, שנותר ללא דו קרב, בעקבות פרישת גילי ארגוב מהתחרות. הביצוע שלו ל"אפר ואבק" של יעקב גלעד ויהודה פוליקר הייה רגע מכונן בשלב ה … דו קרב. זו הייתה אינטרפרטציה שפגעה פגיעה ישירה במרכז ליבו של המנטור אביב גפן, שנכנע לרגש ונתן לדמעות לדבר.

24.8

עמרי פילס נגד גל צברי – "שלל שרב" (אריאל-פוליקר) שלומי שבת בחר בצברי. הצלה:שרית חדד השאירה את עמרי פילס.
נוי אייזן נגד בר רוזנר ווקס – Dancing Queen ("אבבא") מוש בן ארי בחר באייזן.
אוהד ריין נגד מורל מגל – God Only Knows ("ביץ' בויז") אביב גפן בחר בריין.
אורטל אופק נגד דניס סקורפיץ' – In My Place ("קולדפליי") מוש בן ארי בחר בדניס.
אילון חודפי נגד בן אדרי – "שקט" (במקור – עומר אדם) שרית חדד בחרה באלון חודפי. הצלה: שלומי שבת את בן אדרי.

26.8

סיוון דני נגד גל פרל – I know you were trouble (טיילור סוויפט) שרית חדד בחרה בסיוון.
לירן אברג'ל נגד ליאל ארבוב – "בגידה" (במקור – ריטה) שלומי שבת בחר באברג'ל.
ספיר פוקס נגד שרה מרסון – Somebody To Love Me (מארק רונסון) שרית בחרה להמשיך עם ספיר פוקס.
דורין יאני נגד לבלי גורן – Say you'll be there (ספייס גירלז) מוש בן ארי בחר בלבלי גורן.
אייל כהן נגד גילי ארגוב- גילי לא הגיע לתחרות אייל כהן זכה בניצחון טכני וביצע את "אפר ואבק" של פוליקר.

31.8

מתן אמית נגד טליה לונדונר – I Wanna Be Yours ("ארקטיק מאנקיז") מוש בן ארי בחר בטליה לונדונר. הצלה: אביב גפן לחץ "סייב" למתן אמית.
יהב אלגרבלי נגד יונתן תמם – "דומינו" (ביצוע במקור: ארקדי דוכין) שרית חדד בחרה להמשיך עם יהב.
מיכל כהן נגד ג'סיקה כץ – Take Me To Church (במקור Hozier) אביב גפן בחר בג'סיקה. מוש הציל את מיכל כהן.
יובל חן נגד ירדן פרץ – "בדרך אלייך" (במקור – סגיב כהן) שלומי שבת בחר בירדן פרץ.
ארינה פופובה נגד סי ג'יי גלאס – Walking After You (במקור – "פו פייטרס) אביב גפן בחר בארינה פופובה.

    אוהד ריין-מורל מגל, אורטל אופק -דניס סקורפיץ,טליה לונדונר-מתן אמית
ירדן פרץ-יובל חן, גלס-פופובה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות