להתחיל להמשיך

רונית שחר

הד-ארצי
0/5

יש לה בלב "אהבה משוגעת", והיא שרה על מגעים ובזמן עבר. "מה את זוכרת מאז, ידיים מלטפות" ("כמה קסם"), "ים של זמן מאז נגענו" ("ים של זמן") והשיר התוהה האם באמת הייתה אהבה, ואם הייתה אולי אפשר שתימשך ("אהבת אדם")

בשירים הראשונים המוסיקה מלו-מלנכולית, מינורית, צבועה באפרוריות, אבל לא מצליחה להעביר את עומק החוויה.
השיר השלישי – שינוי בקצב לכיוון הרוקנרולי. הוא עוד שיר על פרידה. באמצע הסתיו, זה לא הכי נורא, המאמי שלה ילך לדרכו ולה כבר יש עוד חלום להגשים והגעגוע כבר לא בוכה יותר בפנים.
רונית שחר אספה קלישאות ומנסה בטון המלודרמטי שלה, להעביר תחושה של אור בקצה המנהרה. מלודיה בסדר, הקצב נשמע לי קצת בומבסטי.
משחר משום מה יש לי ציפיות לשירים גדולים יותר. היא נשמעת לי תמיד כסינגר סונגרייטרית ייחודית בעברית שידעה ללמוד דברים טובים מהסוזן ווגיות ומהג'וני מיטשליות.
ב"קוצים ואהבה" היא מנמיכה טון ושרה על זה שהאהבה לא ממש עבדה. "כשכול הנסיכות חלמו נסיך, אני חלמתי סוס לבן". לא מי יודע בחירה מטפורית מוצלחת. שחר מנסה לשדר מצוקה, לומר שאהבה בלי קוצים – לא הולכת. די שחוק. כסינגר סונגרייטרית בסגנון פולק סוונטיז, היא מצליחה לייצר קו מלודי יפה ברוב השירים, אלא שהביצועים בשירים אחדים לא תמיד משכנעים שזה בעצמותיה.
"אנשים נעלמים, אני קוראת פה ושם בעיתונים, אצלנו כאן תודה לאל/ הכול בסדר", הלחן היפה והטון הדואב מעבירים בכ"ז את הדאגה והחרדה, שהבסדר יכול להשתנות. שיר אירוני מהיפים בדיסק החדש.
את "רחל" של מאיר אריאל, היא החמיצה בלחן ובקצב אנמיים למדי. בחירה סתמית לדיסק הזה. "מאמי שלי" הוא שיר אהבה קטן מושר ברגש שיצא ממקום נמוך ממיתרי הגרון. חמי רודנר משנה טונים כדי להצטרף לדואט "תבוא קרוב" בקצב רגאיי. הלחן והקצב חוזרים כריטואל. משב קליל ורענן. שירים שמשדרגים את האלבום: "במותי" למילים של אברהם חלפי. כאן שחר מתמודדת יפה עם טקסט איכותי: "ותרחק ממקום בכייה/ אל צוק הרים/ לראות את העולם/ מעבר לבכיות". הלחן – חדפעמי. גם "אהבת אדם" הוא מהסוג ששחר תוכל באמת להתפאר בו בסיכומי קריירה. זה שיר שאפשר לשים בחלון הראווה המוסיקלי שלה.
אלבום יפה, אם כי חסרים שלושה ארבע שירים שיעשו אותו "גדול" ממה שהוא.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות