מגיע להיכל התרבות בת"א

מאור אדרי

המניה החזקה של המוסיקה הים תיכונית
0/5

מאור אדרי? שאלו אותי. מכיר? בעוונותיי – אמרתי לא. אז תדע: הכי חזק בשוק המזרחי, נכון לרגעים שאנחנו מדברים. מילא קיסריה. לא רק את קיסריה אלא גם את האנגר 11. למה לא התרגשתי?
ואז, בצעידה שאני עושה בחולון, קלטו העיניים מודעת ענק: "מאור אדרי בהיכל התרבות". היכל התרבות בחולון? אין דבר כזה. התקרבתי למודעה והבנתי, שאדרי לא רק כבש את קיסריה. הוא גם מגיע עכשיו למקדשה של התזמורת הפילהרמונית בתל-אביב.
נו די, כאן נשברתי. מה מושך את עם ישראל למאור אדרי? הסקרנות נכנסה להילוך שלישי. בחור בן 25 מרמלה ממלא קיסריה, האנגר 11 ועכשיו מגיע להיכל התרבות בת"א. איך לא עליתי עליו? מה מייחד אותו ממשה פרץ, דודו אהרון, אייל גולן? הפנומן החדש של המזרחית?
הקשבתי ל"הכל כתוב" שיצא ב-2013 . נתחיל בצפירת הרגעה: לא נולד הז'ק ברל של המוסיקה המזרחית. נדמה לי שגם על זוהר ארגוב החדש לא אבשר,  אבל אני מוכן לשים על מאור אדרי כסף. הבחור משחק אותה נפלא לפי ספר החוקים הכי ממוסחר של הז'אנר – תן לקהל את מה שהוא אוהב. מאור אדרי בתוך עמו יושב. הוא למד את החוקים. הוא מיישם מדויק. ויש לו קול.
טקסטים כמו "את האישה שלי כל עולמי/ רק איתך מרגיש קיים", "מי חיכה מול חלונך/ מי שמע את קול בכייך/ בטוב וברע בקור ובלילה/ אני משלים אותך" ובשיר "יאללה יאללה" – הוא יוצא במצהלות – "לא אקום ולא אלך עד שתגידי כן לשכן שלא ישן"
וגם" "שוב הגשם מטפטף ואת אינך/ אני נשבר מחכה לך בחלון/ כבר מאוחר לא נשאר לי כלום ממנה/ והיא הלכה ואיננה/ ברחובות אליה/ חזרי אני מתגעגע".
לא הייתם שמים כסף? בוכטה. תקשיבו לחאפלת "הכל כתוב". היא הבטיחה לו, אבל זה לא הולך, אבל הוא בטוח שהיא תשוב אליו. הכל מכתוב.
מאור אדרי הוא האוהב/מאהב הנכזב, השמח, המבואס, המתגעגע המתבכיין. תנסו לחפש נושא אחר. נו בטח: ותודה לבורא עולם ואמא אהובה ויקרה. כמו כל זמר מהז'אנר – אלוהים ואמא הם מטבעות עוברים לסוחר.
מוסיקלית, הוא יעבור מדכדוך ועצב לקצב שמח ממש באותו שיר – "גבר איטלקי". וגם הערבית, הכינורות. החשמליות. השבלונות. קיצר: המסלסל התורן. הכל כאן, כולל תמיר צור המיומן שעל אחדים מהעיבודים. האם אני מתכוון להקשיב לדיסק הזה פעם שנייה? הצחקתם.
אבל מניית מאור אדרי – לא הייתם קונים? תיצמדו בסלואו מחץ לבלדה החדשה יחסית "מתוך ההריסות". ואללה. תקשיבו ל"סלפי". יש כאן חיוך עוקצני. בתוך עמכם אתם יושבים. מאור אדרי שווה כסף. הוא שפך דלק לתחרות, הבעיר אותה. 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות