יש בי עוד כוח

הפרויקט של עידן רייכל - דין דין אביב

האלבום "ממעמקים"
4.5/5

עידן רייכל כתב על האושר הגדול באהבה. הוא חוזר וממלא אותה גם כשהוא הלך. הגעגועים אינם מולידים עצב אלא אושר. נפשות פועלות – איתני הטבע, הגשם שפסק, ריח האביב שמגיע שוב. ירח. רייכל, עם כול הרב-אתניות שלו, הוא מלחין שקשור בטבורו לשירון העברי הישן והטוב. "ירח נתן את אורו בחלון" אינו בדיוק תיאור רומנטי שתואם את שפת האהבה של שנות האלפיים. . גם הלחן הוא במיטב המסורת של מלחיני הזמר הישראלי. הבחירה של רייכל בדין דין אביב היא במסגרת הקונספט להפוך את המוסיקה שלו לייחודית. לא די במלודיה, ויש לו מלודיות קסומות. הערך המוסף נמצא במצלול האקזוטי, בקוסמטיקה של השיר. המוסיקה היא לא רק הלחן אלא מה שמעניק לה צבעים מיוחדים, כולל הקול הייחודי. כמלודיסט הוא פשוט, ישיר. סימטרי. כמעבד וכמפיק הוא מחפש את המעטפת הרב-אתנית התחושתית.

**** מתוך "ממעמקים" 2005. השיר האחרון שנכתב עבור האלבום, כשבועיים לפני צאתו. במקור הקליט רייכל את עצמו כסולן השיר, אך בעצתו של השותף להפקה המוזיקלית גלעד שמואלי, החליט לתת את השיר  לדין דין אביב כסולנית. היה זה שיתוף הפעולה השני של רייכל עם אביב, לאחר שבאלבום הראשון של הפרויקט שרה את השיר "אם תלך". את השיר מלווה נגינת מסנקו (כינור אתיופי) של מולוגטה טדסה, שניגן גם בשיר "מדברים בשקט" באלבום הראשון של הפרויקט. זהו הסינגל השני מהאלבום שיצא לתחנות הרדיו.

יש בי עוד כח עכשיו
כשהלכת חייך לי ירח
נתן את אורו בחלון
והלילה כבר לא מפחדת
לבד להיות ולחלום
הנה שוב…

זה אתה שנוגע
אתה שבורח
תדע אין לי רגע
אפילו דקה לחכות
והשמש היום
מאירה לי לצאת
אל הים הגדול

יש בי עוד כח עכשיו
רק תניח הכל כבר נחתם ונסגר
והלב מתרפא
והגשם נפסק
אז חוזר שוב הריח

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. לדעתי פירוש השיר הוא שונה ממה שפרשתם.. אני רואה את השיר כעוצמת האדם, היכולת לקבל את עצמו גם כשהוא נפגש וגם כשהאהבה הלכה.. האהבה העצמית חזקה יותר ומתגברת על הכל. גם כשהוא הלך, ולמרות שהוא כל פעם מושך אותה ומרגש אותה ומציף אותה באהבה הוא בורח פוגע בה. ולמרות הכל היא מתגברת, העצב מפסיק, האושר חוזר והוא פשוט עוד אחד.. למרות שהיא פגועה היא לא יושבת ומחכה לו אלא יוצאת לחיות את החיים שלה ולחפש אהבה אחרת בים הגדול..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות