דה וויס ישראל 3 שרים אריק איינשטיין

לבלי גורן בחוץ

לבלי גורן, תמר עמר, ניב דמירל, ג'וש פרץ, אייל כהן, ירדן פרץ
3.5/5

הקדשת דה וויס בשלבים האלה לאריק איינשטיין היא יותר גימיק פופוליסטי מאשר תרומה איכותית לתוכנית. מה לחבורה הזו ולשירי אריק איינשטיין? הם בטח לא "גדלו עליהם". רובם אף לא ממש מכירים את השירים. אין להם יחס רגשי שלא לדבר על נוסטלגי אליהם.
מיקי גבריאלוב ששותף בנוכחותו האולפנית, תיקן לרומה עמר בשיר "הכניסיני תחת כנפך", שתשיר "קַן תפילותי" ולא "קֶן תפילותי". בסוף היא שרה "קֵן תְּפִילוֹתַי". הרי אריק איינשטין עצמו הקפיד לשיר "כמו שכתוב בספר" לפי גבריאלוב. גם לירדן פרץ נתן גבריאלוב שיעור בלשון עברית, כשהתייחס לשיר "היא יושבה לחלון" גם הוא של ח.נ. ביאליק.
אבל זה אינו רק דיוק לשוני.לפי הביצוע, לרומה עמר ולירדן פרץ אין שום יחס אישי רגשי לשירים של איינשטיין. צריך לשיר אריק איינשטיין – אז שרים. פרשנות אישית? – נדה. זה נשמע שטוח לחלוטין. גם רוב הזמרים האחרים בערב הזה לא הגיעו לאריק איינשטיין. ההוקרה לאריק הייתה בדרך כלל עקרה. שיראל ביתן ממש לא הגיעה ל"סן פרנציסקו", ומילאה את המסך בחיוכים ממותקים, ניב דמירל ניסה "שיר אחרי המלחמה", אבל נתן לרגש ללכת במקומו, ונשמע מתבכיין ומיוסר מדי (בשיר יש גם תקווה), אלקנה מרציאנו השתמש בנשק הסלסולים ל"התשמע קולי". שמענו את הסלסול, אבל פחות את השיר. פחות את היחס האישי. ביצועים טובים היו לאייל כהן"קח לך אישה" ולג'וש פרץ – "אינך יכולה".
אם פרשנות ואינטליגנציה תחושתית, אז בחרתי בניגוד למנטורים בגרסה של תמר עמר ל"אבשלום". רק בת 17, אבל ניכר שלא הלכה על עוד קאבר. הגישה שלה כרגיל בוגרת, והכישרון פורץ גם משיר שלא היה רשום ברשימת שירי החובה שלה. אוהד ריין ביצע את "למה לי לקחת ללב" מתוך הבנת הרקע של הביצוע המקורי (המוסיקה של שנות השבעים) ללא מניירות. זה נשמע נכון, אם כי מעט מכאני. פרשנות תחושתית של ממש שמעתי מלבלי גורן ל"אמא אדמה". היא מילאה את השיר הזה בעוצמות פנימיות ובעומק ללא גלישה לדרמה. זה ביצוע של פרשנות! הקהל בבית (מי הוא דיוק? ילדים בני עשר עד שלוש עשרה?) חשב אחרת, והשאיר אל לבלי הנפלאה מחוץ לתוכנית. מה חבל. אני מקווה לפגוש אותה על במות אחרות.
ובקשה למנחה מיכאל אלוני: נסה להוציא את המילה "מְרַגֵּש" מאוצר המילים שלך. זה ממש לא מְרַגֵּש לשמוע אותך חוזר על המילה הזו כמו מנטרה.

אייל כהן – "קח לך אישה"

שיראל ביתן – "סן פרנציסקו"

ניב דמירל – "שיר אחרי מלחמה"

ג'וש פרץ – "אינך יכולה"

לבלי גורן – "אמא אדמה"

ירדן פרץ – "היא יושבה לחלון"

אוהד ריין – "למה לי לקחת ללב"

טליה לונדונר – Here There And Everywhere

אלקנה מרציאנו – "התשמע קולי" (זמר נוגה)

תמר עמר – "אבשלום"

רומה עמר – "הכניסיני תחת כנפך"

הקהל הדיח את לבלי גורן.

וידיאו 1: לבלי גורן – "אמא אדמה"

 

 

 

 

 

ג'וש פרץ, ניב דמירל, אייל כהן

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. הזדעזעתי מהתכנית.
    בתור צופה אדוק של THE VOICE שני פרקי ה-LIVE אכזבו אותי בצורה שלא תיאמן… הזמרים זייפו בלי הפסקה, העיבודים וההופעות היו משמימים בצורה בלתי סבירה והערב לזכרו של אריק היה תעודת עניות (!!) לא פחות ולא יותר להפקה, לזמרים ולכל הדור הזה.
    התביישתי בשם משפחת איינשטיין.

  2. אמרו שתהיה תכנית עם שיריו של אריק איינשטיין, נכון? אבל איזה בזיון של ערב. רוב הזמרים זייפו, עיבודים נטולי מעוף, ובסוף גם סילקו את הזמרת הכי טובה של הערב. עלוב ועצוב.

  3. לבלי המעמיקה , מחפשת ניואנסים ומעניקה פרשנות משלה לשיר נוגע ומרגש זה – דווקא היא -נושרת? זה מראה מיהו בדיוק קהל המצביעים… הלא איכותי. מגיע לה הרבה יותר מזה. צדקת יוסי. בהצלחה לבלי המוכשרת. עוד נשמע רבות עלייך-בבחירותייך המעולות👍👌😍😘

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות