מהפכה

מאיה הרמן

מילים ולחן: מאיה הרמן עיבוד: אמיר צורף ומאיה הרמן הפקה מוסיקלית: אמיר צורף
4.5/5

בקומוניקט שהגיע עם הסינגל מספרים, כי מאיה הרמן הפיקה את השיר בברלין, שם מתגורר ועובד המעבד והמפיק שלה, אמיר צורף. למה פתחתי בעובדה הזו? כי הטקסט מתקשר עם "מהפכת המילקי", שבעטיה למדנו כי ישראלים צעירים עוברים לברלין, אחרי שהתייאשו לחפש שינוי כאן, בארצנו.
מאיה הרמן עדין לא נואשה, למרות שהבחור שלה חשב כבר להרים ידיים ואולי לעזוב לברלין: לפי הרמן, לא מאוחר לעמוד מול המציאות, להסתכל בלבן של העיניים: אנחנו יודעים לבקר, במקום לבקר את עצמנו. המהפכה תתחיל בינך לבין עצמך. זה לא אפילו "אני ואתה נשנה את העולם", אלא אתה מול עצמך. אתה ואתה תשנה את העולם. תפסיק לעשות רעש וצלצולים עקרים ("כבר שנים יורים כאן באוויר/ העיקר שישמעו בכל העיר") , תתחיל להשתנות בעצמך.
אשרי המאמינה. המוסיקה הרוק-אלקטרונית הטון הדרמטי מעיד, כי לפחות הרמן מאמינה בדרך הזו. הרמן הולכת על אמירה, מוותרת על מנגינה מחניפה, ומעדיפה לבטא עוצמה בקצב ישיר, חד-כיווני, בצעקה שאינה משתמעת לשתי פנים. הזכירה לי רוקרית כמו כריסי היינד, ואני לא חוזר בי מהמחמאה.
הרעש והצלצולים שלה הם הניסיון למצוא את "התרופה" הנכונה להלך מחשבה שאומר – אם יש סיכוי להצלה היא תתחיל ביחיד. אושר? מאושר הוא מי שייתן אמון בדבר, מאד קשה להאמין, אבל רובנו כידוע קטני אמונה. איך שר לנון: תנו צ'אנס.

זה הזמן להסתכל בלבן של העיניים / ולומר אמת/ זה הזמן שלי לתת / למחשבות כולן לצאת/ וכמה שאני מנסה/ הנזק כבר נעשה
בפינה של הרחוב חיפשתי מישהו קרוב/ שילמד אותי כל מה שטוב/ כי הלבד אותו לבד/ גם במרחק חלון אחד/ נשאר לנו להתלכלך/ עד שנקום ונלך
כבר שנים כולם יורים כאן באוויר/ העיקר שישמעו בכל העיר/ מהפכה/ תתחיל בינך לבינך
והבחור שלי אומר שהוא חשב כבר לוותר/ לאושר יש מחיר כבד יותר/ כי בעומק הכיסים/ שברי חלום, סודות כמוסים/ נשאר לנו להתלכלך/ עד שנקום ונלך
כבר שנים כולם יורים כאן באוויר/ העיקר שישמעו בכל העיר/ מהפכה/ תתחיל בינך לבינך
אנשים מחפשים תרופה / כבר שנים כולם יורים כאן באוויר. העיקר שישמעו בכל העיר. מהפכה. תתחיל בינך לבינך

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

9 תגובות

  1. מושיקו, המחאה בשיר מאוד ברורה וחדה. באשר לאוזן שלך שהלכה לאיבוד – לא נראה לי שזה מעניין כי מאיה היא דוגמא לזמרת-יוצרת שמעזה לחפש את עצמה ולנסות כיוונים חדשים כבר בתחילת דרכה. היא אמנית אמיתית, צעירה ועם אמביציה ואני צופה לה הצלחה.
    והשיר ממש טוב! בשונה מכל הפלייליסט העצוב/אקוסטי/מתיימר לרגש והמשעמם שהישראלים התרגלו אליו בשנים האחרונות

  2. 4-5 אקורדים בסה"כ יוצרים לחן מרגש, מילים עם משמעות חזקה! הכל עובד נכון בשיר הזה. ההפקה המוסיקלית נועזת ומחדשת, והקול של מאיה …. מהפנט

  3. מושיקו? מה משה לא בסדר? שם חיבה יומרני קלישאתי וכזה שמסתתר מאחורי מקלדת הרוע.האוזן שלך הפכה ברגע אחד למיותרת כי מסתבר שיש לך בעיית שמיעה קלה. רוץ לבדיקה. שיר מצוין. אני אוהב ומתחבר, דווקא לכנות, לאמירה, ללחן המעולה ולהפקה המוסיקלית הנהדרת.

  4. הנה קלישאה – "מוותרת על לחן מחניף". קשה לי להאמין שהמשפט הזה אמיתי. מאיה הרמן אולי ויתרה על הלחן שלה אבל באותה נשימה היא ויתרה על האוזן שלי. למה להתאמץ 4 דקות בשביל שיר עקר כזה? טקסט יומרני, אפילו אם הוא כנה, מוסיקה משורבטת וכל העסק לא ברור ולא "מחניף". למה צריך מחאה אם היא לא ברורה ולא חדה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות