גיבור של אמא

משה פרץ

מילים, לחן, עיבוד והפקה מוסיקלית: משה פרץ
4/5

ובסדרה – "אין כמו אמא", שיר חדש של משה פרץ על אמא. אמא היא אהובת הפופ הים-תיכוני המקומי. זמר הז'אנר לא ירשה לעצמו רפרטואר ללא שיר על אמא. אצל משה פרץ מתפתח משהו סדרתי: שיר שני שלו עליה. הראשון הרגשני מאוד, הלך ככה:
"אמא / מתפללת בשבילך / ועושה למענך / את הטוב שבעולם / אמא / שיודעת בלי לשאול
לא תתן לך ליפול / כשעצוב לך תבוא ותלטף / בזרועותיה תתעטף / וכשצריך מילה טובה / שתחמם את הלב/ אמא / תודה לך על כל מה שלי נתת / בכל מה שעשיתי, האמנת / אותי תמיד על דרך מלך שמת / תמיד רצית שיהיה לי טוב / אמא""גיבור של אמא" –
עליית מדרגה מסוימת. אמא היא הדוברת. אוהבת-מזהירה-מעודדת-מרגיעה-מהללת-מברכת. טוב לכל גיל ולכל מטרה. פרץ כותב פשוט, לא מתיימר ליותר מאשר מילות החיבוק והאהבה האלו. המנגינה והטון מתחברים בחלוקה נכונה של אנרגיות קוליות: רגוע ומיושב בפתיחה, רגשן ומתרגש בהמשך. העיבוד האקוסטי מעניק לאמא את הרוך והחום המתבקשים. למרות נדושותו של הנושא, למרות שימוש סיטונאי באמא לשדרוג מסחרי – אצל משה פרץ, השיר נשמע פחות קונפקציה ויותר תחושת אמת. הוא באמת אוהב את אמא.שב ילדי שב אל תלך עכשיו/ תן לנשום אותך עוד רגע עוד קצת/ שב ילדי שב כי עכשיו נחמד/יש שקט ואני איתך לבד.
וכשתלך תזכור תמיד / לשמור על עצמך/ מאנשים קשים/ אשר עומדים במסלולך/ אל תפחד מעל ראשך יש מלאכים / ואתה תמיד תהיה
גיבור של אמא/ אתה תמיד תהיה לי מלך העולם/ תמיד עם החיוך הכי מושלם/ כמו בתמונות בזיכרונות/ לכל מקום שלא תלך תהיה של אמא…
לך ילדי לך תיזהר מעט/ קח את בירכתי את תפילתי איתך/ אל תשכח בני אמא כאן בשבילך/ אז לך תגשים את כל חלומותיך/ וכשתלך….

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. מה חשוב הקיטש ( זה קיטש ) ומה חשוב המסחרה ( זה גם מסחרה ) ומה חשובה איכות הטקסט ( לא משו, אבל יש רעים ממנו ) ? אם זה לא להיט גדול אז אני שופט בבית ספר למוסיקה. ועם כל הכבוד לדודו אהרון ( נחשוב על הכבוד הזה ) , אפילו לרמה הזאת הוא לא מגיע ולא יגיע, לא בכתיבה ולא בביצוע.

  2. יש לי תחושה שאם דודו אהרון היה שר את השיר הוא היה מקבל ממך ביקורת פחות מחמיאה ומלוקקת. בקיצור כל השיר הזה חרטה שמושרת בפי זמר טוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות