מראות

קובי אפללו

מילים ולחן: קובי אפללו עיבודים והפקה מוסיקלית: שמוליק דניאל
4/5

עד היום שמענו טנור נדיר של טון ומצלול, שאינו נושא דגלים, מתנתק מעמודי החדשות, נשאר נאמן לנשמתו האצילית. טרובדור ורומנטיקן במהות הכי תמה ופשוטה. פוסט מודרני בשזירה של אלמנטים מזרחיים מסורתיים למנגינה-עיבוד העכשוויים. קול נשמה על תדר רגש מפעים בשירים שמתחמקים מהתמודדות עם תסכול הקיום המקומי.
האם לבשר על תום תקופת התום של קובי אפללו? לא. הוא אינו הופך בשיר הזה את עורו לזמר מחאה בוטה, אבל לראשונה מנסה להתמודד עם המציאות המקומית, מביט במראה של חיינו כאן. בשיר הזה מתגייס קול הנשמה לומר: אל תחשבו שאני עוצם עיניים. גם אני ער לכך, שסיפור החיים כאן אינו גן של שושנים ורודות. אפללו מבין שאי אפשר עוד לשיר מנגינות ענוגות על אהבות נשגבות.  אפללו עדיין לא בחר מסלול של ייאוש קיומי. הוא גם לא פוליטי. הוא שר: "ברוך הבא אל העולם/ הכל גלוי ונעלם/ אל תישבר גם כשבוער/ כי אין מושלם כמו לב חסר". תחושת תסכול נשמעת אפילו פוליטיקלי קורקט.
המוסיקה קצבית, מסלול ישיר על הכביש הראשי, קצב רוקנרולי, מעידה על עוצמה פנימית, לא על דכדוך הנפש. העיבוד – מערב חובק ערב (צליל הכינורות) – מעצים את הדרמה. זה שיר שירוץ לפניו כסוס המושך את עגלת ההצלחה קדימה ללא מהמורות.

מספר אישי מספר זהות / בין מותרות להישרדות / עומדים בתור בדרך אל האושר / האם חופשי האם כבול / אל תוך שרשרת החיול / מה שבזול עולה בסוף ביוקר / ונשמות תמימות קמות / וזועקות למחאות / תשירו בסולם יותר גבוה / מסך קטן מוכר חלום / שמתנפץ לאור היום / תסבירו לילדים שמפורסם / זה לא מקצוע
ברוך הבא אל העולם / הכל גלוי ונעלם / אל תישבר גם כשבוער / כי אין מושלם כמו לב חסר
ובין רוצה לבין צריך / לאן מפה הלב ממשיך / ועל גליו הרוח משדרת / את השירים של הלוחם
במצעדים לשיפוטכם / לאט לאט הנשמה חוזרת / אמן גדול שוב שר שאת / אולי תהיי לי עיר מקלט
בארץ המובטחת את זוהרת / מול המראות המשתנות / בין מחנות למגננות / עוד מצדיעים לדגל / כי התקווה תמיד בוערת
ברוך הבא אל העולם / הכל גלוי ונעלם / אל תישבר גם כשבוער / כי אין מושלם כמו לב חסר

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות