המופע המשותף

דקלון וסגיב כהן

זאפה ת"א
3.5/5

הכבוד לדקלון. זה הערב שלו. כשהוא שר לסיום "אל תשליכני", עבר בי רטט. מה עושה פה סגיב כהן? בואו נפרגן-נסנגר: אני מאמין, כי הוא קפץ על העגלה של דקלון ממניעים כנים. הוא מצדיע, מפרגן לאיש ולאגדה, וגם מוסיף סלסול וחן משלו.
איפה אנחנו? שורשים, רבותי, שורשים, לוקחים שירים ישנים, קלאסיקות המזוהות עם הז'אנר, עם ה"מזרחיות", עם ה"ימניות", ויוצרים מחרוזות שנועדו להקים קהל על הרגלים. נדמה לי ששורשי הערב הזה בצונאמי של מחרוזות שירי הקלאסיקה, שעיצבו את הגל הראשון של המוסיקה המכונה היום "מזרחית".  תופעת "רביבו" וגל שירי מחרוזות לא הייתה קיימת ללא דקלון וצלילי הכרם. דקלון הוא ראשון בין שווים. יש לו זכויות על רבים מהשירים שהניעו את הגל הזה. כתבתי בזמנו, שאני לא מת על טובים-השניים סגיב כהן את דקלון. זה הריח מסחור. סגיב הוא זמר יוצר ופרפורמר בזכות עצמו בעל סלסול מופלא. הניסיון להשתדרג באמצעות דקלון נראה שקוף מדי, ניסיון לעלות על גל מיינסטרים פופוליסטי. קטע הסולו של סגיב בערב הראה היכן הוא נמצא. (הקשיבו לחדש שלו "כל שי כלאם")
מי שדחף את הפרויקט, יגיד לי: עם ישראל אוהב בדיוק את מתכון השת"פ הזה. עם ישראל בא לשמוח. מה אתה מבלבל לו המוח?
הוא צודק. מבחינתו טובים השניים מאוד. דקלון וסגיב כהן עשו עסקת חבילה משתלמת. סלסוליהם המשותפים לקחו את הערב לאוריינטציית חאפלה מרקידה, שבגבה נושבת רוח אסקפיסטית קלילה. פרט לרגע או שניים, הם בעיקר קורצים לכפיים, אל תחפשו כאן משהו צנוע ומאופק. שמחה? – בשפע. הייתה בעיקר שמחה באוויר. וכשהם שרו מחרוזת כ"צל עץ תמר" ו"חנהל'ה" – שמעת אותה בקהל. הלבבות שרו.
התכנסנו להשקת "פרח במדבר", אלבום משותף חדש. הערב אינו תעתיק , אלא תערובת. "שבחי ירושלים", "כותל" המזרח", שלביצועו הוזמן יוני רועה לבמה ו"אל תשליכני" הם שירים שאינם נצאים בדיסק, אבל נכנסו למופע הזה להעלאת מפלס הריגושים.
אצלי הוא נשאר מעט נמוך, למרות השמחה באוויר, למרות התזמורים הנדיבים שעליהם ניצח בהתלהבות יתרה נדב ביטון. חשבתי לרגע: מה לא בסדר איתי? האם זה לא נכון לחפש במופע עממי שמח משהו ייחודי, עמוק יותר? ואז הגיע "סורו ממני" ו"אל תשליכני" והבהירו  – הכל בסדר איתך.

שירים: שירי נהדרת, לשיר בקול ערב, צל עץ תמר + פיראוס, המורי הזקן, מחרוזת שירי א"י – דקלון, סגיב כהן – סולו, מהמרחקים, ישקף , פרח המדבר, צלצולי פעמונים, חנהל'ה + הביאני + שושנת תימן+ גדליה, לוגם לוגם + מצהלות, אהובת לבבי, איילת חן + אשאל אלוהיי, כותל המזרח, שבחי ירושלים הדרן: סורו ממני – דקלון סולו , אל תשליכני
נגנים: ליאור שולמן – תופים, אליסף בשארי – בס, דורון שחר – גיטרה חשמלית, נדב ביטון, בצלאל גלעדי – קלידים, גיא טירם – עוד, רועי פרידמן – פיקשן וכלים נוספים,
עיבוד והפקה מוסיקלית: נדב ביטון

צילום: מרגלית חרסונסקי

וידיאו 1: "אל תשליכני"

   

אהובת לבבי, מחרוזת חנהל'ה, מחרוזת צל עץ תמר

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות