חום באצבעותיי

מוטי ביקובסקי

מילי ם ולחן: מוטי ביקובסקי עיבוד: עודד פרח, אמיר צורף
4/5

סיטואציה של מגע. חיבוק. הגבר שולט בו. בגוף שני – כמו מדבר אליה. "מחזיק אותך בשתי ידיי". ואז משהו קורה: "שנינו יחד נעלמים". הקשר הופך פתע שוויוני. בשלב הבא הוא חושב עליה ממרחק מסוים, מופתע לגלות שהיא "מגיבה לכל תנועה".
מוטי ביקובסקי הלחין זרם תודעה ברגע מוקפא של חיבוק. הצלילים והטון – נוגעים-לא-נוגעים, ההבעה-הפתעה מעודנת. המנגינה קטנה כמעט כמו השיר. אין כאן דרמה. "החיבוק המוסיקלי" מינימליסטי, מעיד על תחושת ראשוניות, שיש בה הרבה מההפתעה. העיבוד האלקטרוני מטפל בשיר כמו עם פינצטה. מיוחד מאוד.

*** הופתעתי לגלות בדף יחסי הציבור פרשנות כזו: "חום באצבעותיי" מספר על הנגיעה המחודשת של מוטי עם אהובתו מזה שנים, האישה שלצדו . ואולי בעצם מדובר בגיטרה ובמיתרי הגיטרה שגורמים לחום באצבעותיו". האם היוצר עומד מאחורי ניסוח 2 האפשרויות?

אני מגלה אותך מחדש/ מחזיק אותך בשתי ידיי/ חום באצבעותיי/ מגלה אותך מחדש/ מחזיק אותך קרוב אלי/ חום באצבעותיי/ את מגיבה לכל תנועה אני מופתע/ חום באצבעותיי
מגלה אותך מחדש/ איך אני נמשך אליך/ חום באצבעותיי/ שנינו יחד נעלמים/ זה רק הצליל שבאוזניי/ חום באצבעותיי/ את מגיבה לכל תנועה אני מופתע/ חום באצבעותיי
היא מגיבה לכל תנועה אני מופתע

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות