מחשב מסלול מחדש

יציאת חירום

מילים ולחן: אלכס טופל עיבוד והפקה מוסיקלית: עדי חייט
3.5/5

אלכס טופל מסכם את סוף סיפור היחסים ביניהם בשפה מעודכנת השואבת משפת הניווט המודרנית: "מחשב מסלול מחדש". רעיון טוב. הניסיון להסביר את הסיטואציה בדימוי מתחום התיאטרון –נשמע שחוק  – "שני שחקנים לבד על הבמה/ משחקים את מה שכבר ברור שאין פה/ הקהל כבר עזב, כבו האורות". יש מי שיאמר – כל העולם במה, אבל זה לא ממש מתאים/ תורם.
הבית הראשון קבע קביעה נחרצת. הגענו לנקודת הסוף. מכאן – אני מחפש דרך חדשה. בהמשך חוזר הדובר לעניינים שאין עוד מה לדון בהם. מה הטעם לעלות את השאלה – "אם אין אהבה אז מה אנו עושים פה?"  כבר קבעת שהכל נגמר. שאתה עוזב. מה יש עוד לחפור? המסקנה כבר הוסקה. הצירוף "ועולה השאלה" הוא העלאת גרה. הרצאה. לא שירה.
הקול המחוספס המתרגש מוסיף מימד דרמטי לשיר. המנגינה היפה והעיבוד האקוסטי מסייעים לשיר לזרום, מעבר חשמלית – אפקטיבי, ועדיין זה נשמע מלודרמה לא אמינה.  

עד כאן אהובתי/ מכאן זה לא אני/ שכחנו איך להיות פשוטים בלי להסוות/ כמו זיקית
נעלמים בתמונה הגדולה, הכללית.
עד כאן אהובתי/ מכאן זה לא אני/ לקרוא בין השורות,בין המילים לכוונות
והלב…/ מחשב מסלול מחדש ועוזב
אם אין אהבה אז מה אנו עושים פה?/ שני שחקנים לבד על הבמה/ משחקים את מה שכבר ברור שאין פה/ הקהל כבר עזב,כבו האורות/ נסגר המסך ונותר רק לתהות/ ועולה השאלה,אם זה כך אז בשביל מה אם אין אהבה אז מה אנו עושים פה?
עד כאן אהובתי/ זה פשוט לא בשבילי/ אני מי שאני/ אם זה משחק תגידי מי נגד מי/ מנצח אותך ונשאר לבדי
אם אין אהבה אז מה אנו עושים פה?/ שני שחקנים לבד על הבמה/ משחקים את מה שכבר ברור שאין פה/ הקהל כבר עזב,כבו האורות/ נסגר המסך ונותר רק לתהות/ ועולה השאלה, אם זה כך אז בשביל מה/ אם אין אהבה אז מה אנו עושים פה?

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות