עם דויד ברוזה

מזרח ירושלים/ מערב ירושלים

סרט על בסיס האלבום East Jerusalem / West Jerusalem
0/5

תנו צ'אנס לשלום, אומרים מוסיקאים יהודים וערבים. תנו למוסיקה לגשר. אוטופיה? דויד ברוזה שר מאז 1978 את "יהיה טוב". שלושים ושש שנים אחרי הטרובדור עדיין מאמין.
אם דויד ברוזה שהגה את הרעיון לסרט East Jerusalem / West Jerusalem לא היה מאמין, הוא לא היה ממשיך להגיע למזרח ירושלים, לעשות מוסיקה עם ילדים פלשטינאים, לחבור למוסיקאים מקומיים ממחנה הפליטים שועפאת שרואים לנגד עיניהם חומה, עוני, יאוש וסבל.
הסרט שיוצא לאקרנים התחבר לי עם האלבום ששמעתי בתחילת 2014. שהוקלט באולפן של הלהקה הפלשטינאית "סברין", עם קבוצה רב לאומית של ישראלים ופלסטינים. ברוזה גייס גם את סטיב ארל, יוצר זמר אמריקני אקטיביסט, שהגיע לאולפן בירושלים, הזמרת מירה עוואד בשיר "רמאללה תל-אביב".
מן הצד הפלשטיני – הקולנוען Issa Freij, הראפר ממחנה שועפאת – מוחמד מוגרבי, הנגנים הישראלים – ז'אן פול זימבריס (תופים), אלון נדל (בס) וגדי סרי (כלי הקשה)
8 ימים ו-8 לילות של נגינה, הקלטות וארוחות משותפות. בין ההקלטות, מצאו ברוזה והמוזיקאים הזדמנויות לחלוק את סיפוריהם וללמוד אמיתות מפתיעות זה על זה. הידידות שנרקמה הייתה אותנטית. העלו שוב ושוב את האלטרנטיבה לקונפליקט הישראלי-פלסטיני המתמשך ע"י בניית גשרים מוזיקליים, חיים משותפים ומציאת מכנה משותף. ניסיון כן להראות לעולם, שלא משנה מה פוליטיקאים אומרים או עושים – יש עדיין אנשים משני צידי המתרס ,שלא התייאשו מהרצון לחיות בשלום.

הפקה: גידי אביבי במאים: ארז מילר ואנריקה צימרמן.

צילום: מרגלית חרסונסקי

על האלבום. East Jerusalem / West Jerusalem

על "יהיה טוב"

   

East Jerusalem / West Jerusalem

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות