עובדים עלינו בעיניים?

הכוכב הבא

עם שלי פרג'ון, אביה שושני, איקי לוי והראסטה היברו מאן
3.5/5

מתבהר סופית: העניין העיקר ב"הכוכב הבא" מהדורת סוף 2014, אינו מוסיקה. אור הזרקורים גם בקדימונים  מופנה לחילופי המהלומות בין היושבים בשולחן השופטים המעורבים בצחקוקים ובפטפוטי סרק של המנחים.
לא בטוח, אם הפורמט נמכר עם הרעיון הזה לעולם הגדול כולל המניפולציה, אבל אין ספק כי ההפקה הישראלית כבר החלה לשכלל את הקונספט. האם הוא כולל גם מינונים מוכתבים ברמות האינטליגנציה של השופטים? שאלה שעליה אין לי תשובה, פרט לכך שכבר עונה שניה, כך מתברר, שופט אחד לפחות הוא חומר נפץ מטריף עצבים, אם מחמת מחסור בידע בסיסי, מניפולציות, טמבליות, צדקנות, יהירות, דעות קדומות, תפיסות עולם מגוחכות.
התפקיד ניתן לאסף אטדגי או נלקח על ידו. זה האיש שגרם למוקי לעזוב את שולחן השופטים. יש לו בעונה הזו סגנית – קרן פלס.
דוגמאות: אטדגי, שמגיע מתחום זמרי החתונות ("אני חי באירועים כל חיי") , פסל את אלניה לנדאו, ששרה Natural Woman, שנשמעה לו "זמרת חתונות". מבחינתו – כל זמרי השמחות פסולים. מרגול, צאי להגנתך! מכל מקום, מול האדום של אטדגי, "זמרת השמחות" הזו שמחה לקבל כחולים ממוקי וסקעת, שהשיפוט שלהם מתמקד בנתונים מקצועיים.
את הזמר לביא מדינה פסל אטדגי, משום שבעיניו כל זמר ש"אינו יודע לשיר" הולך לעשות ראפ. אטדגי לקח על עצמו, קבל צופי ערוץ 2 בפריים טיים, להרוג את הז'אנר ואת כל זמריו. על כך  אמר מוקי: "אין שכל, אין דאגות".כמה יחזיק עוד מוקי מעמד ליד אטדגי? או: האם זה חלק מהמשחק, ועובדים עלינו בעיניים?
את סגנון הרגאיי, בעקבות "איקי לוי והראסטה היברו מאן" הוא הסביר: "רגאיי מתקשר אלינו, שייך לאזור של המוסיקה הערבית. רוב המוסיקה האלג'יראית היא היום רגאיי". ועכשיו, צריך רק להבין איך אטדגי הצליח לצמצם עד כדי כך את המרחק בין ג'מייקה לאלג'יר.
קרן פלס מיהרה להכתיר את ניר קלינגל ששר שיר מקורי – "בוב דילן הישראלי". בעוד קלינגל מנסה להתאושש מהסופרלטיב, ירד מוקי על השופטת שלצידו – "את מוכרת חלומות לאנשים, מעיפה עפיפונים ללא רוח". פלס נסוגה מההשוואה, ועדיין אמרה, שהביצוע "זרק אותי אסוציאטיבית לשועי עולם" (עשירים גדולים, אצילים בעלי מוניטין ענק – י.ח.) מה לבחורצ'יק הצנוע הזה ולשועי עולם, גברת פלס?
לאודישן של קארין בן אבי, ששרה "עורי עור", נתנה פלס "כחול" לעומת שלושה "אדומים" מהשופטים שלצידה. הנימוק לא עסק ביכולות שלה: "יש בך משהו מדליק. את מתאימה לתרבות של היום. אין בזה ערך אומנותי, אבל יש בזה מקום בתרבות שלנו". לא שיניתי מילה! כך ממש אמרה היושבת בשולחן השופטים. אין לך ערך אומנותי, אבל את מתאימה לתרבות של היום. לא להאמין. כמה שטויות.
מנחים: לאסי עזר יש שאלה קבועה למתחרים: "אתה תימני?" (למה לא "מרוקאי", "פולני"?) רותם סלע על המתמודדת אביה שושני: "סוף סוף מלצרית שלא רוצה להיות עם יהודה לוי". פעמוני הטמטום צלצלו בכל העיר.
מוסיקה – פירגון: שלי פרג'ון, אביה שושני, איקי לוי והראסטה היברו מאן.

השתתפו

אלניה לנדאו, 47, Natural Woman
ניר קלינגל, 27, "שיוועתי אליך"
קארין בן אבי, 20, "עורי עור"
שלי פרג'ון, 17.5 "מילים יפות מאלה"
רביעיית "אין שם" – Say My Name
אביה שושני, 21 – "כשאתה כאן"
טל נבון, 26 ועדן נוי 21 – "דמעות"
לביא מדינה, 34 – Can't Hold Us
איקי לוי והראסטה היברו מאן – "עורי ישראל"

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. התוכנית הכוכב הבא מכורה.. הכול מכור אף אחד בקהל באמת לא מצביע למתמודדים הכול זה הפקה. העורכים והבמאים מראים את מה שבא להם להראות אומרים לשופטים מה להגיד באוזנייה.. מוציאים את האנשים מפגרים והורסים אותם סתם על המסך רק בשביל הריטיינג שלהם!

  2. השיר הזה, "עורי ישראל" פשוט להיט פצץ, ואיקי לוי הזה ממש חמוד. הלוואי שהם ילכו לאירוויזיון. נחמדים לאללה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות