משהו אחר קרה

רייסקינדר

נענע דיסק
3/5

משהו אחר קורה. מוחו של רייסקינדר, הלא הוא אסף עדן, נמצא/ קודח במקום אחר. "לא בן אדם אני/ שלב באבולוציה", הוא שר מתוך איזה פילטר קולי. ה"שלב באבולוציה" נשמע כאוונגרד של האלטרנטיב. המשהו האחר עובר לאורך כל ההרפתקה הפאנק-אלקטרו-ביזארית. אל תתאמצו לפרשן טקסטים, לזמזם את הלא-שירים. מוחו של עדן הזרים לשירים פלחי תודעה. "קיבלו אותך לבית הספר למרות שאין לך שום שכל… סידרו אותך לפי הקצב של הפרעות ריכוז". מופרע הריכוז משדר ביאוס מונוטוני על תדר מסומם משהו. האלקטרוניקה חוברת למיתרים חשמליים. ההפקה המוסיקלית של רם אוריון מסייעת לשיפור/ ההאזנה במערכת הסאונד מחומשת הרמקולים שלי. סאונד לוקסוס.
לעיתים הריחות משתנים – תבשיל פיוז'ן הודי כולה מ"אין אהבה בנבחרת הכדורסל". רוצים את המשפט כולו? – "אין היגיון בעולם/ רק חברת החשמל/ כל חיה נדירה נקודת תורפה/ אין אהבה בנבחרת הכדורסל". מה עושים עם טקסט כזה? לא עושים.
רייסקינדר פואטי: "לאן תלך כשהעצב פורח/ לאן כשכבר אין עוד ירח/ לאן תלך כשהשמש זורח/ לך לאן שהכלב לוקח". מנגינה? אין כמעט מנגינה. בעיקר – קול גונח.
או: "לא רוצה לבקש סליחה/ זה מידבר של התודעה/ אני מת וזה אשמתך/ חומר טוב משהו בן זונה/ אלוהים זה משחק מכור/ סתום את הפה הנושא סגור/ משהו לא מסתדר איתך/ חומר טוב משהו בן זונה". המוסיקה האלקטרונית מייצרת אווירה, אבל השיר נשאר מנותק , מתנקז לזרם התודעה של רייסקינדר, שנע בנתיב שבין יצירה ייחודית ליומרה פלצנית. לא לנסות במכונית.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות