אלביס פרסלי 3

אלביס שאני לא הכרתי

אלביס פרסלי בן 85

4.5/5

בארה"ב חגגו בינואר 2020 את יום הולדתו ה-85 של "המלך" אלביס פרסלי (נולד 8 בינואר 1935) אלביס שנפטר ב-1977 ממשיך וימשיך לחיות. 38 שנים מאז מותו – הזמר והמיתוס מתעצמים. ברדיו ימשיכו לנגן אלוויס סופט של "איטס נאו אור נוור", "אר יו לונסאם טונייט", "לאב מי טנדר", Can't Help Falling In Love שהטא שר בטונים עמוקים.
כמובן הלהיטים קצביים כ"הרטברייק הוטל" "ג'יילהאוז רוק". אלוויס היה קודם רוקר, אבל גם קאונטרי, גוספל, זמר בלדות פופ נפלא. ככוכב קולנוע צעיר הוא הושפע ממרלון ברנדו ומג'יימס דין ורצה לחקות את סגנונם.
זוכרים בעיקר את אלביס שבין השנים 1956 עד 1970. אני חזרתי ל – THIS IS THE WAY IT IS, סרט חושפני מדהים של MGM, מציין את חזרתו של אלביס אל הקהל הגדול ביולי 1970. הוא בחר להופיע בלאס וגאס. וזהו סרט שמציג אותו לא כמיתוס, לא כאגדה-בחייו, אלא כאדם, שאוכל סנדוויצ'ים עם הנגנים שלו ומפלרטט איתם בחזרות, לפני שהוא שר "זה בסדר אמא" ו"גט בק" של הביטלס. זהו אלביס שמשתעשע ברכיבה על אופניים בין האולפנים ב-MGM. זהו אלביס שאני לא הכרתי – ממזרי, שובבני, זרוק. מצחיק. מתברדק. זהו אלביס שיורד לקהל, מסתובב בין השולחנות ומנשק מעריצים.
זהו  גם אלביס של כול להיטי הענק שלו, הרוקנרולים והבלדות הממיסות, חליפות הפייטים והצווארון המורם, וריאציות על תנועות אגן הירכיים. מפיקי הסרט הוסיפו ראיונות עכשויים עם הנגנים שלו, מה שמעורר מחשבה: איך אלביס פרסלי היה נראה אילו הוא חי היום, 38 שנים אחרי. ובמחשבה שניה: כמה טוב שהוא נשאר ככה, כמו שהוא נראה בסרט הזה. יש אלילי רוק שאסור להם להזדקן.
העריכה הדיגיטלית, (סראונד דולבי דיגיטאל) שידרגה ללא הכר את החומרים הישנים. יופי של סאונד, יופי של תמונה. וזו הזדמנות יוצאת מהכלל לפגישה מחודשת עם המלך, לא המיתוס, לא האגדה, אלא גם האיש. ומיותר לומר שהמלך לא מת. הוא חי וקיים.

Are You Lonesome Tonight

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות