עיון ביקורת

בוב דילן , Stay With Me (מתוך Shadows In The Night, ינואר 2105)

סינגלים חדשים, שירים חדשים

מה מחפש בוב דילן בשירים של פרנק סינטרה?  זהו עוד שיר מתוך האלבום החדש Shadows In The Night, שכולו שירים שסינטרה שר. הסיכון: דילן הוא זמר פולק בעל קול קשיש ורצוץ. הגרסאות שלו עלולות להתמוטט מול היופי של סינטרה, זמר הג'אז המופלא. אבל דילן מאמין בכוח הפרשנות שלו, לא ב"כיסוי" של השירים אלא בגילויים (Undercover Version) ואכן הוא מפקיע לחלוטין את השירים לטובת הפרשנות שלו. (*), ובזה כוחו.

"האם ליבי צריך להיכנע/ עיני לא לראות/ רגליי למעוד/ הישארי איתי / כמו כבשה באביב שנודדת הרחק מהעדר/ מגיע החושך והכפור, אני הולך לאיבוד,קופא מקור/ קופא מקור, מתעייף, ואני יודע שחטאתי/ ואני מחפש מקלט ובוכה ברוח/ למרות שאני מגשש דרעי, נכשל בלשוני ואני חלש ואני טועה/ למרות שהדרך קורסת מתחת לרגלי / עד שאמצא כל דרך אלייך/ כל מה שאני יכול לעשות זה להתפלל – הישארי עימי הישארי עימי"

Should my heart not be humble, should my eyes fail to see,
Should my feet sometimes stumble on the way, stay with me.
Like the lamb that in springtime wanders far from the fold,
Comes the darkness and the frost, I get lost, I grow cold.
I grow cold, I grow weary, and I know I have sinned,
And I go seeking shelter and I cry in the wind.
Though I grope and I blunder and I'm weak and I'm wrong,
Though the road buckles under where I walk, walk along.
Till I find to my wonder every path leads to Thee,
All that I can do is pray, stay with me,
Stay with me.

(*) בוב דילן: "זו הייתה זכות גדולה להקליט את האלבום הזה. במשך שנים רציתי לקחת את השירים האלה שזכו לעיבודים מורכבים עבור תזמורת של 30 נגנים, לזקק אותם ולהקליט אותם עם להקה בת חמישה נגנים. זה המפתח עבור כל הבצועים שבאלבום. כל השירים בוצעו והוקלטו ב"טייק" אחד, ללא תיקונים, ללא תוספות, ללא אוזניות.
מבחינתי לא מדובר בגרסאות כסוי. השירים האלה "כוסו" מספיק. "נקברו" למעשה… מה שאני והלהקה שלי עושים זה למעשה לחשוף אותם במקום לכסות אותם. שלפנו אותם מהקבר וחשפנו אותם לאור היום".

Bob Dylan - Stay With Me
דירוג:
שתף דף זהBookmark and Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *