ילד של אבא ההופעה

מוקי

הליקון
4.5/5

שם האלבום, "ילד של אבא",  מעיד על המגמה המתמשכת – להגיע אל לב ליבו של הקונצנזוס ולסלון הישראלי. אחרי הכל "ילד של אבא" הפך למקדם המכירות הגדול של מוקי. מוקי עושה חשבון נפש עם עצמו מפרספקטיבה של "דף חדש". בדף החדש שלו – חלק מהשירים כבר עזבו אותו לטובת בני 8 עד 80. כשמוקי שר בהופעה את השיר, שומעים ברקע שירה רמה ומתלהבת של ילדים. מוקי שאחרי שבק ס' הוא סופר סטאר מקומי. כדי לחזק את המעמד, דמותו ניבטת מהמסך בפריים טיים כשופט "הכוכב הבא".
צודק. למה לא לנצל את הקוואליטי סטאר, את הצלחת הלהיטים כדי להגיע למקומות שגם שבק ס' בשיא הצלחתה לא הייתה מביאה אותו אליהם –  בערוץ הרדיו הידידותי על נתיב-תדר מיינסטרים.
הדף החדש אומר – "אם יש סיכוי שזה כבר כאן אני מוכן". שיר מס. 6 בהופעה, המנון לחיים – "לתפוס ת'מציאות שלי חזק בשתי ידיים"
ב"אם לא עכשיו" בו הוא שר "עדיף לחיות על הרגליים/ מלמות על הברכיים" וגם "נשפכים לצדדים אבל רוצים את האמצע"
מוקי מוכן מכל בחינה, יצירתית, מנטאלית לדף החדש. ההופעה מתחילה במחיאות כפיים קצובות המצטרפות לשיר "לב חופשי", שיר על שחרור שמכניס לשאנטי נינוח, תחושה של המנון למיואשים שרוצים לקום מהתחתית לבוקר חדש. האם להזכיר לו, שעדיין לא הכל טוב בסביבה שהוא חי? הוא לא לגמרי שכח: התזכורות ליוצר מעורב מגיעות ב"האדמה בוכה", ב"מדברים על שלום", שסוגר את רשימת 17 השירים.
לא לשכוח: בסיס היציאה של מוקי הוא היפ הופ. "עוקף מלמעלה" מחזיר לשם. אבל דני (מוקי) ניב את דני (פילוני) קרק פילוני גם לא קבעו לעצמם גבולות סגנוניים. הם מסוגלים להוריד רגל מהדוושה, להתרכך כמו בשיר "אלהים" (ניסיון להתקרב אל המהות חסרת הפנים הזאת), מעין פופ ג'אזי, כאשר הנימה העוקצנית סרקסטית מפנה מקום לשירת נשמה חמה מתובלת בקולות נשיים, בפופ ובסול. גם השיר הזה לפי ההקלטה – נחלת הציבור.
כשמוקי שיחרר הגיגים כמו "לא יהפכו אותי לאחוזי צפייה" בשיר "לא נפסיק לחלום", הוא כנראה לא חשב על העתיד. לזכותו ייאמר, שהטונים שלו יוצאים ממקום שנמצא מתחת למיתרי הקול.
המוסיקה ב"החיים", מייצרת קונטרסט חד בין המלודי-רך והקצבי-מהיר-נוקב, שיר על התסכול והפחד ויעד האושר, כשהמסקנה האופטימית – "החיים הם מתנה". כשהוא שר– "אדם צריך לחיות בשביל אחרים/ ולא רק בשביל עצמו" ("באמת ומקרוב") – זוהי הפשטות ההרמונית היפה שחוברת לשירת נשמה נשית אמוציונאלית.
אלבום ההופעה מייצר קולאג' ידידותי למשתמש, קליט, נגיש, הראפר של אתמול חובר ליוצר המיושב-רומנטי של היום שאומר: הגיע הזמן להתחיל לבדוק את עצמי, את מהות חיי, אהבה, אבהות, משברי יחסים, פחדים, חלומות. רע מול טוב. מציאות מול אשליה.
מוקי נכון לעכשיו חיפש להיות מוקי נכון לעכשיו – בעיקר על מגוון רגשותיו בקיום היומיומי, פחות על תובנותיו כאיש מעורב בתוך הוויה פוליטית וחברתית, וגם אם לא כל השירים הם מהסוג האולטימטיבי, עדיין יש כאן סיסמוגראף מוסיקלי עשיר שאינו משקר.

שירים: לב חופשי, עוקף מלמעלה, לא רואה ממטר, לא נפסיק לחלום, האדמה בוכה, אם יש סיכוי, אלוהים, אם לא עכשיו, החיים, מה לך נפשי, באמת ומקרוב, ילד של אבא, לא רוצה להתבגר, רק תגידי לי, מה תעשי איתי, ילדה סוכר, מדברים על שלום

עיבודים והפקה מוסיקלית:  אורי אבני, ליאור טבת

צילומים: מרגלית חרסונסקי

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות