ההופעה

ג'יימס בלאנט

היכל נוקיה ת"א
4/5

ג"ימס בלאנט שיחק אותה ישר לליבו של הקהל, ולא רק בשירים. הוא דהר על הבמה, ירד לקהל, סיפר סיפורים. התבדח, כאילו אמר: נכון שהשירים שלי בחלקם עצובים, אבל תל-אביב, אל תקחי אותי ברצינות.
אז מיהו ג'יימס בלאנט? המבקרים יורדים עליו מחץ כזמר מיינסטרים ששר לעקרות בית מאוהבות, אבל הוא מוכר אלבומים בלי הכרה. עשרים מיליון בעשור האחרון, המבקרים קוטלים את ההופעות שלו, והוא מפוצץ אולמות.
מה קורה פה? לבלאנט אין ממה לחשוש. הוא יכול להמשיך לחייך כל הדרך אל ההצלחה. הקהל (הרבה נשים) בנוקיה נפל עליו. יש שיגידו: זו כמעט שערורייה – כל שיר קליט משמיעה ראשונה. זה בדיוק מה שהוביל את מעריציו לחנות המוסיקה הוירטואלית, הפיזית. זה מה שמניע אותם לשיר את השירים, להדליק אפליקציית פנס. אלבומו האחרון Moon Landing סיפק עוד שלושה להיטים גדולים לרשימת האהובים שלו Bonfire Heart, Postcards, Heart to Heart. הראשון היה אחד משיאי המופע.
הוא היה אמור להביא הפקה יותר גרנדיוזית של המתקשרת לאלבום הנ"ל,  אבל התנצל שזה לא התאפשר בגלל עלויות.
ייאמר לזכותו: בלאנט  מגיש בפסנתר ובגיטרה מנות סופט רוק העוסקות באהבותיו בחיוניות עצומה. זמר פופ טוב. בקולו הגבוה הבהיר, התחושתי, הסנטימנטלי, הוא נשמע לגמרי אותנטי. לקול הזה ממש לא מגיעות כמויות הכסח שהוא סופג מהביקורת. יש לו קהל בדיוק לסגנון הזה. גם השירים היותר קצביים כמו הם חלק מעולמו הסולידי-מעודן, לא הרוקנרולי.
הוא מקונן בלדות אהבה, אבל הוא יודע לעשות פאן. אשכרה בידור. מפעיל הומור עצמי אנגלי טיפוסי. יודע שזה יצחיק. המוסיקה שלו אינה מהסוג שאומרים עליה פורצת דרך, כולל הרומנטיים. מי צריך פורצת דרך? כשהוא מגיע ללהיטו הגדול You’re Beautiful, גם המבקר הכי ציני כנראה יזמזם.
איזי ליסנינג, אבל לא קיטש. מזכיר לי את אל סטיוארט, ליאו סייר גם את ג'ילברט או' סאליבאן מהשבעים. בלאנט כמו דיוויד גריי מאמין במה שהוא שר – אהבה אבודה, אהבה שאינה מתוגמלת, אהבת הנשמות האבודות. ויש לו את זה בגדול – לחנים, קול, פס תחושות רחב ונדיב
בלאנט טעון באנרגיות, הוא מנסה להיות בדרן, אולי כדי לספק את ההיפך מהדימוי שיוצרים לו השירים. עושה רושם שהוא  אוהב כל רגע שהוא נמצא על הבמה. מי ששנא אותו – ימשיך לשנוא, ומי שאהב – יאהב יותר.

צילום: קובי ריכטר

Face The Sun
I'll Take Evertthing
Blue on Blue
Billy
Wisemen
Carry You Home
Smoke Signals
Satellites
These Are The Words
Postcards
Goodbye My Lover
I Realy Want You
Coz I Love You
Heart To Heart
Same Mistake
You're Beautiful
So Long Jimmy
Stay the Night
Bonfire Heart
1973

וידיאו: You're Beautiful קונצרט בפריז

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות