למה סם סמית'?

פרסי הגראמי 2015

זכה בארבעה פרסים
0/5

אתם יכולים להבין ההתלהבות של האמריקנים מהזמר הבריטי, שזכה ב-4 פרסי גראמי? אלבום הבכורה של סם סמית', Lonely Hour, אינו מסטרפיס מהפכני. מצד שני: לך תתווכח עם עובדות. סמית' הוא האמן ביחיד שהגיע למקום הראשון במצעד האלבומים בבריטניה ובארה"ב בעת ובעונה אחת עם האלבום הזה.. גם מי שגילו אותו, האמינו בו, נדהמו ממהירות ההצלחה שלו. האלבום יצא במאי 2014. באמצע ספטמבר, עברו מכירותיו את מיליון עותקים בבריטניה ובארה"ב.
הוא נשמע soulful singer במובן הכי שורשי של המילה. תרצו – ניאו ריתם אנד בלוז. כישרון של ממש. אותנטי. כחול עיניים שעוסק בשידוך מוסיקה שחורה לפופ לבן. תכוונו את מחוגי הזמן לשמונים, לתשעים. אזורי הסול מיוזיק שבין מייק האקנל מ"סימפלי רד" ובין סמוקי רובינסון. קסמו של סם סמית' בטבעיותו. התחושות שמגיעות – הן מאזורי העומק שמתחת למיתרי הגרון, ויש לו גם מיתרים עצמתיים, אבל הוא משתמש בהם בלי לצרוח את המילים. זו אינה "פירוטכניקה" קולית.
Latch by Disclosure יצא באוקטובר 2012. שנה לאחר מכן – La La By Naughty Boy. אלה היו שני מקדמי הצלחתו.
בטקס הגראמי אמר:"תודה רבה ששברתם את לבי כאשר הענקתם לי 4 פרסי גראמי". האירוניה היא שמי ששבר את לבבו הוא בחור, שלא נכח בטקס. "הוא שמע את האלבום שבוע לפני שיצא לחנויות. לא היה לו מושג, שהשירים עוסקים בו", סיפר סמית' בראיון ל"גרדיאן" באוגוסט שנה שעברה. "זה היה הבחור השלישי בחיי שהתאהבתי בו שלא החזיר לי אהבה, והאלבום הזה הוא תמצית החוויה הכואבת שעברתי. לא אתן לעצמי להתאהב עוד פעם במישהו בצורה הזו"
לסמית' אין סיפור סינדרלה מהסוג של זמרים שגדלו בבית עני בפרברים. הוא גדל בבית גדול ומטופח, כולל בריכת שחיה. . אמו, קייט קאסידי, שעבדה כפקידת בנק בבורסה, השקיעה הרבה כדי אפשר לבנה להגשים חלומו להיות פופסטאר. הוא פנה לכותבים מיומנים שעבדו עם אדל על אלבומה "21".
ויש גם רגע של מבוכה בסיפור ההצלחה: להיטו הגדול להיטו הגדול Stay With Me לא יעניק לו א את מלוא התמלוגים משום שהו דומה מאוד ל – I Won’t Back Down של טום פטי וג'ף ליין, ששר טום פטי. בהסדר פשרה נקבע שהוא יקבל רק 12.5% מהתמלוגים. סמית' טען שהוא לא גנב את הלחן. הכל לדבריו – צירוף מקרים.

על האלבום Lonely Hour

    

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות