והזוכה: נדב גדג'

הכוכב הבא

מקום ראשון שופטים – מוקי
3.5/5

שולחים זמר ריתם נ'בלוז בן 16 לאירוויזיון. לנדב גדג' יש כישרון גדול ללכת על זה עם כל המניירות של הסגנון, יש לו תנועה כמעט אימפולסיבית, ויש לו קול ייחודי. הוא נמצא לגמרי שם. יש לו כישרון מולד. הבעיה: התאמת השיר לתחרות בוינה. כאן המבחן הגדול למי שהתרגל לקאברים. זוהי למעשה, גם הבעיה של "הכוכב הבא", שרוקדת על שתי חתונות: לבחור את הכוכב וגם לייעד אותו כנציג ישראל לאירוויזיון. כאן צריכים להיכנס שיקולים אחרים, כי האירויזיון הוא תחרות קיטש צבעונית, שאולי הייתה מקבלת יותר בברכה את איקי לוי וההיברו ראסטה מן האתניים והקוסמופוליטיים, שבגמר לא נתנו את הביצועים היותר טובים שלהם.
מבחינת איכויות זמרתיות נטו – שרי נחמיאס היא הזוכה בתחרות. אם להחתימה על חוזה הקלטות – היא הראויה ביותר, כי היא מביאה אישיות משלה לכל שיר. הביצועים שלה אינם עובדים על  "חגיגה". הם חדורים עומק, פרשנות, בגרות פנימית. זה מה שחסר לאביה שושני בגרסה הסתמית שלה ל"מישהו פעם" של עברי לידר. נחמיאס יודעת לקחת כל שיר לחלקה המאוד אישית שלה, להעניק לו מימד חדש. אם נולדה זמרת גדולה בתחרות הזו – זוהי שרי נחמיאס. כשהיא בוחרת שיר, היא יודעת למה בחרה בו. אין דומה הדבר להרכב הראסטות של איקי לוי, שהופך כל שיר לחגיגת רגאיי קצבית צבעונית. רגאיי הוא שפה בינלאומית, לא סגנון מקורי. לנחמיאס יש סגנון אישי והיא שומרת עליו מבלי להתחשב – אם תזכה במקום הראשון. זה גדולתה של אמנית.
לשרי נחמיאס החשיפה הזו הגיעה בזמן, ממש כמו שהיא חשפה בזמנה את מרינה מקסימילאן. גם מרינה לא הייתה זקוקה למקום הראשון כדי להתקדם ולהגיע למקומות בהם היא נמצאת כיום.

ציונים לשופטים:

מוקי – 9 מקצוען, מבין עניין, אינטליגנטי, מתנסח היטב, מקרין ביטחון וגם חן. יש בו מה שנקרא יושרה.
קרן פלס: 6 רגשנית מדי, לעיתים דידקטית מדי (מורה כזו), ניסוחיה לא תמיד עמוקים ובהירים. לא סתם הערתי על כך שהיא מבלה מדי בריקודים. שופט חייב להיות מרוכז במטרה שלשמה משלמים לו, למרות הרצון שלו להתבדר. לא כל העולם בידור כל הזמן.
הראל סקעת –8  : השתפר מתוכנית לתוכנית, צבר ביטחון, הצליח לנסח במקצועיות ובחן את דעותיו, באופן שהן נשמעו אמיתיות ולא מוטות. אם יש שופט שמקבל כחול חזק – זהו סקעת.
אסף אטדגי
5: פומפוזי, מונע מתסכולים עדתיים, מדעות קדומות, לא צפוי, מניפולטיבי, אוהב עצמו ושם עצמו במרכז, מדבר באימפולסיביות, שמולידה התנסחויות חסרות שחר, ורוב הזמן מבלה עם עצמו בריקודים.

השתתפו

איקי לוי וההיברו ראסטה מן – "היות אדם" במקור – זוהר ארגוב
אביה שושני – "מישהו פעם" במקור: עברי לידר
נדב גדג' – Crazy In Love במקור – ביונסה
שרי נחמיאס – Fix You במקור – קולדפליי

הדחת שופטים: אביה שושני.

ביצועי הגמר

איקי לוי וההיברו ראסטה מן – Imagine במקור: ג'ון לנון
שרנ נחמיאס – Feeling Goodבמקור: נינה סימון
נדב גדג' – All Of Me במקור: ג'ון לג'נד.

זכה –
נדב גדג'

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות