נשים שרות שם טוב לוי

"לו באת"

התו השמיני
5/5

מחיאות הכפיים בסיומו של כל שיר אומרות שאת ה"נשים" הקליטו לא באולפן סגור. ואמנם, מה טוב ומה נעים שבאחד מערבי אביב 2003 הובאו מכונות הקלטה לחולון לפסטיבל ימי זמר למופע ששמו כשם הדיסק החדש. נשים שרות שם טוב לוי.
לפני שנגיד כי  יצא ערב יפהפה עם המעולות שבזמרות המקומיות, אני רוצה משפט או שניים על שם טוב: פינה מאוד חמה שמורה לי ליוצר הזה. אגיד בלי להפריז, כי ללוי שמור גם מקום טוב בקידמת השורה הראשונה של המלחינים והמעבדים שהמוסיקה שלהם עשתה את החיים במדינה הזו קצת יותר מרגשים, קצת יותר יפים, קצת פחות לחוצים. מוסיקה שיש בה כמעט הכול: ליריות, ג'אזיות, קלאסיקה מקצבים אתניים ובראש ובראשונה מלודיות מפתיעה.
אז הנה באו הזמרות ואמרו את אותם הדברים בערב בודד וחד-פעמי ב-2003 בחולון. קורין אלאל שרה "פסק זמן", "הנסיך הקטן" (הזוי, נוגה, נוגע, מגיע), דואט עם לאה שבת – "זה בראש שלך", ושלושה דואטים עם שם טוב עצמו "שיר ערש לנור", "בלילות הסתיו", "יכול להיות שזה נגמר", יהודית רביץ – "שירי סוף הדרך", דואט עם המלחין – "לו באת" (טהור,מעודן, מרגש) לאה שבת – "שובי לביתך" (יפהפה), דואט עם המלחין – "דון קישוט" (יפהפה פלוס) וגם דקלה עם "גורל אחד" ודואט עם המלחין – "לב ים" (מרטיט)
רוב הביצועים לא רק עושים חסד עם השירים היפים, הם משדרגים אותם ומאשרים מחדש את מה שידענו לגבי איכויותיו של המלחין הנדיר הזה, שהמוסיקה שלו העשירה את הזמר המקומי בשירים שחותם הנצח טבוע בהם, עושים הרבה עונג לאוזניים וריגוש לנפש.
שם טוב לוי – על ההפקה המוסיקלית, ידע מה טוב לשירים ולזמרות. ההפקה צנועה, אקוסטית, פונקציונאלית, וגם בקטעים הקצביים – יופי של חידושים. דיסק שמאפשר לקבל את הבסט אופ שם טוב לוי בביצועים מופלאים. שירים שהוציאו מ"הנשים השרות" את המיטב שבהן. ואמרנו כבר, יפהפה, מרטיט.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות