"כמה אהבה", האוסף

מאיר בנאי

אן.אם.סי
0/5

אם מגדירים את מאיר בנאי "זמר נשמה", אז הנשמה שלו יוצאת הרבה יותר גדולה ועמוקה באנפלאגד, הדיסק האקוסטי המצורף כבונוס לדיסק הלהיטים הגדולים. בנאי אקוסטי זה כמו אי בודד בתוך אוקיינוס של מוסיקת פופ חשמלית.
הליווי )גיטרה, פסנתר( מחדד את קווי המיתאר האותנטיים של בנאי בשירים כ"אל מנוחה", "רכה כמו משי". כמה עוצמה קיימת בשירה העירומה הזו. לא רק עוצמה, אלא אווירה. כן, לפעמים בשקט הזה, כששומעים את הנשימות של הזמר, נוצרת תחושת אווירה.

גם כאשר מאיר אינו דרמטי, ההקלטה האקוסטית מציגה אותו טעון מאוד מבפנים. ב"כמו ציפור מעל הים" הפסנתר של משה לוי מדגיש את הקווים היפים של "אליה", דרמה אישית של אוהב המתחנן לאהובתו. וכאן הוא מתגלה כזן נדיר, במעבר מהשקט לסוער.
שיר מס. 4 "לבד", העוסק בבדידות נוראה, היחיד בדיסק שנכתב ע"י אביתר בנאי, הוא שיר מורכב במבנה המלודי שלו, סוער ומסעיר.
ב"ברחוב הזה" זהו מאיר בנאי הטרובדורי-רומנטי בליווי אקורדיון. יש בשיר שיכור, מלאכים רחוקים ורקדן רחוב. בנאי הוא מין רומנטיקן פאטאלי, שר על אהבות בלי תקוות.
היתרון בביצועים האקוסטיים, שהם משרטטים תרשימים הרבה יותר אישיים של היוצר. וכהשוא שר "יש לי סיכוי", על תחושת ההשתנות, על הנסיון להתקרבות אל האהובה, זוהי אינטימיות שכובשת. וגם הסיום "אצלך בעולם" הוא מסוג השירים שנותנים את בנאי נטו בכל רגישותו ורגשנותו. עודפי המלודרמה שקצת הפריעו לי אצל בנאי בעבר, די מרוסנים כאן.
עוד יתרון בדיסק האקוסטי, שהוא אינו מכיל אפילו שיר אחד מדיסק הלהיטים הגדולים, וכאן, למי שעדיין לא רכש את אלבומי בנאי, יש כמעט כל מה שרציתם לקבל ממנו מ"אל תלכי מכאן", דרך "כמה אהבה", "וביניהם", "תפילת הדייג", "גשם", "אהבה קצרה" ועד "שער הרחמים". אבל כאמור, אם הולכים על זה  – אז בשביל הדיסק האקוסטי.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות