סופי סלומון

0/5

עיתונות המוזיקה העולמית סימנה אותה בתור אחד השמות היותר מעניינים של 2006. עיתון המוזיקה NME הכריז עליה כעל "פרפורמרית ענקית". סופי סלומון, סולנית "אוי ואבוי" מגיעה בפעם השלישית לארץ.
אלבום הבכורה שלה "Poison Sweet Madeira" משלב צועני, כלייזמר, השפעות רוסיות, מוטיבים טום ווייטסיים, מחוות לרספוטין והופעת אורח של רלף פיינס. בישראל הופיעה סולומון בשני סבבי הופעות מצליחים של להקת "אוי ואבוי". היא תלמידתו של הכנר האגדי יהודי מנוחין ונחשבת אחת הכנריות הקלאסיות המבטיחות באנגליה, בין השאר, הופיעה בתזמורת הסימפונית של לונדון.
בגיל 16 הבינה שיש עולם שלם של סגנונות שמחכה מחוץ למוסיקה הקלאסית. מעולם לא הרגישה לגמרי בנוח עם הקונבנציות הקלאסיות של הכלי שלא נתנו למלוא תשוקתה המוזיקלית לפרוץ החוצה.
במקביל ללימודי היסטוריה ורוסית באוקספורד היא תיקלטה דראם נ' בייס וגילתה את הכינור בכלייזמר, במוזיקה רוסית וצוענית. כצאצאית למשפחה יהודית עם שורשי ליטאיים, חיפושיה אחר מקורות המוסיקה זהו, הובילו אותה להיות בין המייסדים של להקת "אוי ואבוי" המצליחה, שאלבום הבכורה שלה נבחר לאחד מעשרת הטובים של 2004 ב"ניו יורק טיימס", ואף זכה בבכואה בקטגורית מוזיקת עולם של ה- BBC באותה שנה.

באלבום הסולו הראשון שלה בלייבל"דקה" – Poison Sweet Madeira – היא מימשה פיוז'ן שמשלב בין מגוון סגנונות: קלאסי, מוזיקת עולם ממזרח אירופה, צפון אפריקה, מוזיקה צוענית-שיכורה, טנגו וכלייזמר. בין הזמרים האורחים: השחקן רלף פיינס, חובב ידוע של תרבות רוסית, שר למילים של המשורר הסימבוליסטי הרוסי אלכסנדר בלוק, ריצ'רד הוואלי, גיטריסט פאלפ לשעבר מנגן בשיר המבוסס על הטנגו החביב על סטלין ו- KT Tunstall, יוצאת להקת אוי ואבוי וכיום אחת הזמרות המצליחות באנגליה. האלבום רווי השפעות של טום ווייטס, עוסק בין השאר במיתוסים רוסים.
היא מגיעה במסגרת סיבוב ההופעות העולמי הראשון לאלבום. מבטיחים לנו מופע כינור מסעיר ויוצא דופן. www.sophiesolomon.com

סופי סולומון תופיע . 11,12/5 בבארבי תל אביב, 13/5 במעבדה בי-ם בהרכב Sophie Solomon – כינור ושירה, Mark Bousie – אקורדיאון, Grant Windsor- קלידים, Daniel Glendining – גיטרות, שירה, Alistair Friend- בס, Stephen Pilgrim – תופים
מחירי כרטיסים: 109 – 129 ₪.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות