קולטריין לאוהבים Coltrane for Lovers

קולטריין לאוהבים Coltrane for Lovers

ג'ון קולטריין

, אימפולס, וארב
4/5

קולטריין לאוהבים Coltrane for Lovers הוא אוסף בלדות של ג'ון קולטריין שהוקלטו בין 1961 ל-1963.  את מרבית הקטעים  שמעתי באוספים קודמים של קולטריין כ"בלדות", "קולטריין וג'וני הרטמן", "דיוק אלינגטון וג'ון קולטריין". ב"וארב" ידעו שקולטריין רומנטי תמיד נמכר טוב. לכן – האוסף הזה. מעבר לכך:  טון כזה של טנור סקסופון שווה האזנה מכל אוסף שהוא.
המאלתר הגדול מנגן מעומק הרגש, ובאיזו בהירות של צליל, גם בנגינת הנושא, גם באלתור. דיוק אלינגטון מנגן ב"מצב רוח סנטימנטלי". אלווין ג'ונס בתופים יודע את נפש הסקסופוניסט, והמפגש בין קולטריין לזמר ג'וני הרטמן מרגש.
קולטריין לאוהבים יצא 33 שנים לאחר מותו של ג'ון קולטריין (ב-2001) וכמעט 40 שנה לאחר תאריכי ההקלטה המקוריים. האלבום הגיע לשיא במקום העשירי במצעד אלבומי הג'אז המובילים וזכה לביקורות חיוביות מצד רוב המבקרים. הקטעים הוקלטו במהלך דצמבר 1961 עד אפריל 1963 באולפן ההקלטות של רודי ואן גלדר באנגלווד קליפס , ניו ג'רזי. זה היה הראשון בסדרת Verve for Lovers של חברת Verve Records, האלבום מכיל אחד עשר מהבלדות הרומנטיות של קולטריין שהוקלטו במהלך שנותיו הראשונות עם חברת Impulse.

ג'ון קולטריין – Giant Steps

In a Sentimental Mood – Duke Ellington & John Coltrane

ג'ון קולטריין פייסבוק

John Coltrane – Coltrane for Lovers

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות