כוכב נולד – "הרגעים הגדולים"

אומנים שונים

טדי, הליקון
0/5

תמצית פרוייקט שכולו ביצועי קאבר ורשנס טעוני אמוציה ומלודרמה. טונות של רגש ששפכו זמרים צעירים שמאמינים ששירה זה רק החצנת רגשות.

זו תוכנית שמתבססת רק על להיטי עבר קליטים, אינה מנסה גם משהו מקורי, נעה בנתיב מיינסטרימי בטוח, מכניסה את השלאגרים עם כפית לפה, וחוסמת כישרונות בתחום היצירה המקורית, שלעולם לא יגיעו לרייטינג של כוכב נולד. בשנות האלפיים כנראה לא יוולד הגרוניך או השלומי שבן או הסחרוף החדש.

רק שיקול רייטינגי הביא את יהודה סעדו  ל"שדות של אירוסים". עמיר בניון, שסעדו הכי קרוב אליו, בחיים לא היה הולך על קאבר כזה, כולל העיבוד הבומבסטי.

מצד שני, פעם חשבתי שגם שלום חנוך לא היה מעז לעשות קאבר ורשנס לשירי שלמה ארצי.

ונעבור לשירים.

 

 1. יהודה סעדו – "אני אוהב אותך לאה" (אהוד מנור, צביקה פיק, ביצוע מקורי: צביקה פיק)

הסלסול האמוציונאלי הלא דביק של סעדו, השליטה שלו בקול, הצבע המיוחד עושים את הגרסה שלו לטובה, למרות העיבוד השמאלצי.

 1. שיר ביטון – "היא לא דומה" (ארקדי דוכין, בוצע במקור ע"י אריק סיני) באמת לא דומה להרבה מתחרות ב"כוכב נולד". זמרת עם כול נתון. מפיחה חיים חדשים בשיר בעיבוד מעט פאנקי. היא עוד תחזור.
 2. מיכאל קירקילן – "לא קל" (תום פטרובר, ביצוע מקורי: "היהודים") לקירילן יש קול, אבל כדי להיות זמר פופ-רוק מצטיין הוא צריך לעבוד עוד הרבה על הדיקציה, וחסר לי אצלו מימד של עומק.
 3. כפיר אדרי – "נכון להיום" (משה בן-שאול, אבנר גדסי, בוצע במקור ע"י אבנר גדסי) אדרי הוא מסוג הזמרים עם מאהוול וסלסול טבעיים, אבל זה בעיקר הקול וגם העיבוד האפקטיבי לגיטרה חשמלית. לא הרבה מעבר לזה. גם השיר לא מי יודע גדול.
 4. ניצן קייקוב – "זה לא אני" (דני רובס, בוצע במקור ע"י דני רובס) ביצוע סולידי, לא השתפכות גולשת לרגשנות מתבכיינת, וזה שיר שסוחב להתבכיינות. לא זמר גדול, אבל לשיר הוא יודע.
 5. הדר עוזרי – "מה אומרות עינייך" (יצחק שנהר, מורדכי זעירא, בוצע במקור ע"י אסתר עופרים) לא צריכים להרחיק עד אסתר עופרים כדי להגיד שהביצוע הזה אנמי.
 6. שלומי סבן – "אתמול היית שונה" (יוריק בן-דוד, רוני בראון, בוצע במקור ע"י שימי תבורי) הביצוע של סבן טוב בכול מה שקשור להחצנת רגש, אם כי לא מלוטש. מה שכן: סבן מצליח לתת תחושה שאחרי שנים שהורגלנו לשימי תבורי בשיר הזה, יש מקום לגרסה חדשה, גם זו של הכוכב הנולד.

 

. טל מיכאלי – "ילדות נשכחת" (יעקב גלעד, יהודית רביץ, בוצע במקור ע"י נורית גלרון)

זה שיר שדורש איזושהי פרספקטיבה של גיל. למיכאלי, יש קול, אבל לא עומק הבעה, והיא נוטה להתבכיינות. יש לה פוטנציאל להגיע רחוק בסטייל מיה בוסקילה.

 1. 14. מיכאל קירקילן – "הדרך אל הכפר" (יהורם טהר-לב, נורית הירש, בוצע במקור ע"י רבקה זוהר) אז מיהו מיכאל. זמר שירי אמא רוסיה, רוק מטאלי? פה הוא חוזר למקורותיו. דביק.
 2. 15. יהודה סעדו וערן מיטלמן (פסנתר) – "מקום לדאגה" (יהונתן גפן, מתי כספי, בוצע במקרו ע"י ריקי גל) ביצוע מאוד מדויק – שליטה בטונים, הסלסול והרגש. גם העיבוד לפסנתר של מיטלמן, שעובר מליריות לאלתור ג’אז-באכי עוזר לשדרג את הגרסה הזו לאחת היפות בין שירי התחרות.
 3. אוהד אלישע – "בליבך" (חוזה הרטגה הרדייה, ביצוע עברי במקור – דיוויד ברוזה)

אלישע פספס הזדמנות להעניק מימד חדש לשיר המוכר של ברוזה. הביצוע הפאנקי רוקי אנמי למדי.

 1. שיר ביטון – "שמחות קטנות" (מיכה שטרית, בוצע במקור ע"י מיכה שטרית ועמיר בניון)

מרגישים שהיא נולדה לזה, יודעת על מה היא שרה, מטפסת ויורדת בטונים הכי נכון. העיבוד מהוקצע. שיר היא הזמרת שיוצאת מהתחרות הזו.

 1. מיכאל קירקילן – "יש בליבי כינור" (נורית בת-שחר צפריר, עידן רייכל, בוצע במקור ע"י מיה בוסקילה)

מתכון של תזמור מנופח קצת מאפיל על הזמר, אבל אין ספק שזה הביצוע הטוב ביותר של קירקילן בתחרות, שיפור רב בשירה, ביכולת לבטא רגשות למרות הטיפוס לשיאי הרגש.

 

 1. יהודה סעדו – "שדות של אירוסים" (שלמה ארצי, בוצע במקור ע"י שלמה ארצי) תזמור בסגנון פסטיבלי הזמר בסגנון עדות המזרח מהשבעים מראה עד כמה סעדו מנסה לרקוד על כמה חתונות. למה הוא צריך לסלסל שורה כמו "אני אקדח טעון געגועים" ועוד בסגנון עדות המזרח. אבל סעדו כמו סעדו יהפוך גם דף מספר הטלפונים לביצוע מצמרר.
 2. בונוס: הראל מויאל, הראל סקעת, עדי כהן– "חלומות מתגשמים" (מירית שם-אור, צביקה פיק) אם זה השיר המקורי היחיד שיצא מ "כוכב נולד" – דיינו. מנגינה אולטימטיבית. ביצוע חזק וטוב של השלישייה. אחלה בונוס.

 

 

 

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות