פסטיבל מוסיקת עולם, המשכן לאומניות הבמה

להקת אולודום, ברזיל

יולי 2006
5/5

מוסיקה ברזילאית? מי שלא ראה את חבורת "אולודום" בפעולה, אין לו מושג איך צריכה להישמע וגם להיראות מוסיקה ברזילאית. היי-אנרג'י-סמבה, זה מה שקיבלנו מ"אולודום". קהל משולהב יצא בריקודים סוערים לצלילי הבטוקדה של חבורת "אולודום" על שני זמריה.

בצפון עפו טילים, אבל זה ממש לא עבר בראש, כשהרגליים החלו לזוז. הם אמנם אמרו כמה מילים על PEACE וכל זה, אבל החגיגה הזו פסחה על כל הבלגנים. זו הייתה הצגת האסקפיזם הגדולה ביותר. מה שכבש זה פייסטה קרנבלית מרהיבה ומלהיבה של נבחרי המוסיקה מסלבדור באיה שבצפון מזרח ברזיל. 15 איש, רובם אנשי הקשה, חבורה שליוותה את נבחרת ברזיל לאורך המונדיאל.

 זה הולך עם תנועה קצבית מתמדת תוך כדי נגינה של תערובת סוערת של סמבה ואפרו. ופתאום ראית כל מיני תנועות ריקוד מוזרות גם אצל הקשישים בקהל, כאלה שמעולם לא הזיזו את אצבע של רגל בהופעה. קיבלנו תמצית מזוקקת של הסמבה, שאו סוחף של מוסיקה המייצגת את הדיאלקטים השורשיים של המוסיקה הברזילאית – ששיאה במוסיקה ובריקוד הקפוארה. מסיבת הסמבה הכי חמה שאפשר לקבל מברזיל, שבה שולטים צבעי הירוק, צהוב, כחול. טקסטים? מודה ומתוודה: לא הבנתי, לא ביקשתי תרגום, וממש זה לא שינה דבר. מ-ד-לי-ק-ים.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות