הלהיטים הגדולים של 2006

"רק בישראל"

הד-ארצי
3/5

בואו לא ניסחפה: יש כאן להיטים. לא כולם הכי גדולים של 2006. עידן יניב ו"חושב עליה" נכנס לכול אוסף בוריאציה כזו ואחרת. החליטו שזה הכי גדול של 2006? השאלה היא איך העורכים קובעים דירוג הרשימה? קרן פלס עם "אם אלה החיים" נמצאת עשירית ברשימה. אבל "סודותיי" של דין דין אביב – הוא השיר השלישי באוסף הגדולים. אז אם העריכה היא רנדומאלית – אין שום בעיה, אבל אם שוקלים את איכותו האבסולוטית של הלהיט, נדמה לי, שהשיר של פלס חזק יותר. כנ"ל "שיר לשירה", גרסתה של מירי מסיקה לשירם של יהונן גפן וקורין אלאל, שהוא לטעמי, שיר מרגש. (ראו דגימה למטה)
"קיץ" של איה כורם ממוקם שני אחרי עידן יניב, מה שמחזק עוד יותר שבעריכה (של ירון כהן) אין איזשהו היגיון ברור. סתם.
מה עוד: הרוק פאנקי המסעיר "הוא" של שוטי הנבואה ואיזבו – לחלוטין לא בקו המיינסטרימי הנשי שהשתלט בשנה האחרונה על מצעד הפזמונים. רוני – "סוכריה", ממתק דאנסי שנמס במהירות, "פרח השכונות" – טיפקס עם עלמה זק, ראפ מזרחי יפה שהזכיר לי את סגנון ההגשה של דורי בן-זאב, סיפור סרקסטי על יחסי הכוכבת הפריכה העתידית לאמרגן.
מאיה בוסקילה – מנסה להכניס עומק ודראמה ל"רק אל תגיד", מנגינה אולטימטיבית של אייל שחר, ומצליחה לעשות מזה מלודראמה. מביצועי החיים שלה.
"כמה עוד אפשר" ששר הראל סקעת הוא בלדת רגש-אהבה מאוד אולד פאשנית, אבל מהסוג שיכולה לצאת לאירוויזיון בשל המבנה הלהיטי שלה. כנ"ל "ואז תבואי" ששר הראל מויאל. שני זמרים שבוני עצמם על שירי אהבה נואשים.
"בסוף של יום" של פורטיסחרוף הוא מהמיוחדים באוסף – בטקסט, באווירה, בשילוב הקולי, בתזמור. שיר על אהבה למרות המצב המבאס ("סוף של יום על הספה בלי להוריד את הנעליים, והמסך שוב מהבהב עובדים עלינו בעיניים")
רונית שחר נפרדת מהמאמי שלה בקול נוגה אבל עם תקווה, בשיר קצבי קליט. היא סינגר-סונגרייטרית נפלאה שמזכירה לי סוג של יוצרות כמו ג'ניס איאן.
לא מת על "האהבה נשארת" של גלעד שגב, מאוהב ב"לולה" של דודו טסה, אדיש ל"קליפורניה" של "הדג נחש" (למרות הקצב המסעיר) מודלק על "אל תטוסי" של תומר יוסף, הרוקנ'רול המעורב בראפ של שחר אבן צור לא עושה לי את זה.

סיכום: הצעה למצעד שנתי של הד-ארצי. לא נבחרת להיטים מטמטמת. לא שירי הנצח של כול הזמנים, אבל לשים באוטו, באיי פוד, בדיסקמן ולשמוע בכייף.

The Best Hottest Israeli Hits Of 2006

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות