מרגיש אחר

סינרגיה

הד-ארצי
2/5

הבעיה שלי עם סינרגיה אינה במחזור קונספט גיטרות של הבי מטאל רוק. בזה הם הכינו היטב את שיעורי הבית. הבעיה לי סינרגיה היא בניסיון לייצר דרמה מבלי שתהיה להם דרמה.
בתריסר שירים אני שומע ייסורים גבריים, בכיות איומות על הכישלון שביחסי הבינו-בינה, ומצטער מאוד – אני לא יכול להשתתף בצערם של רון הופמן ורועי גפן.
הבחור גילה שהוא אשם בבלגן, ומבקש רק לדעת שהיא אינה בוכה, הבנאדם שבור, זועק לעזרה, מפנטז עליה, מביו שזה נגמר, פגוע, בודד, דורש את זכויותיו, מתרסק.
זה פחות או יותר קיצור כול שירי הדיסק, ואני טוען שסינרגיה מנסה לייצר מלודרמה מכלום. ה"מלודרמה" היא תירוץ לרוק המטאלי. מבחינת טקסטים, אצלי הם לא היו עוברים סדנא למתחילים.
רון הופמן (שירה, קלידים), רועי גפן (שירה, גיטרות) בנואה – גיטרות, איתן רז (תופים) ועירון שבתאי – בס הם ביצועיסטים טובים בכול הקשור לדציבלים, דיסטורשנים, סולמות רוק, אבל מבחינת תכנים – אין להם סיפור. הטקסטים נשמעים כוריאציה על אותו נושא. באיזשהו מקום הדיסק נשמע שיר ארוך אחד עם פה ושם חריג. "יום יפה" לקראת סיום הדיסק עשוי טוב, פחות רומנטיקה טראגית, נגינה ושירה שמתלכדות ("יוצא החוצה ולוקח נשימה/ נזכר ביום שזה קרה לראשונה") פה הם לא מנסים להיות דרמטים בכוח.
שיקחו את היסודות הטובים שלהם, את הכישרונות לייצר תזמורים טובים לקונספט רוק גיטרות (שנשמעות ממש טוב) ושיצרו מוסיקה עם תכנים וסיפורים יותר אמינים. סינרגיה אולי "מרגישים אחר". הבעיה היא שההרגשה הזו לא נכנסה לחדרי הלב שלי.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

6 תגובות

 1. בטח שמסתכלים על טקסט!
  הטקס הוא מה שעושה את המוזיקה שלהם ויש להם טקסט מדהים!
  סינרגיה אתם להקה מדהימה בעייני והמוזיקה שלכם כובשת…
  מקווה שתגיעו להופעה בהרצליה בהקדם!!!
  אוהבת!

 2. פחח
  הייתם מתיםםם
  סינרגיה הם הלהקה מס' 1!!
  אז מה אם השירים שלהם לא עוברים מבחינתך
  אבל חצי מהארץ אוהבת אותם
  וגם אני!!
  3>3>3>
  שירה

 3. אפ'חד לא מסתכל על הטקסט, הם להקה מדהימה, שירים פגזיים! מבחינתי הציון הוא:10000000000000000

 4. אני ממש מסכים עם יולי
  אנשים שומעים את השירים שלהם ומתאהבים בזה.. אפ'חד כמעט לא מתייחס לטקסטים. וגם אם מתייחסים, אני זבל אם מישהו חשב ככה!!………..

 5. אם הם כ"כ לא טובים (חרא של טקסט וזה) אז איך זה שהם ממלאים מועדונים? למה קונים דיסקים שלהם? למה כ"כ הרבה אנשים אוהבים אותם?
  ולא נראה לי שזה בגלל שירים לא טובים
  אצלך הם לא עברו את הסדנה, אצלנו הם עברו ב100% את הסדנת המצטיינים מזמן

 6. סינרגיה טובים ביותר עם הזמן הם ילכו וישתבחו יותר ויותר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות