מרקורי רב

המובחרים של מרקורי רב, 1991-2006

מרקורי רב

אן.אם.סי
4/5

15 שנה ו-32 שירים של להקה שאפשר לומר עליה שהיא עושה מה שנשמע כרוק אומנותי – ארט רוק. אולי זה יפתיע מישהו: זוהי האנתולוגיה הראשונה של להקת הרוק- אינדי (נוסדה בבאפלו, ניו ג'רזי בסוף ה-80) , שמחזיר עמוק אל תוך הקטלוג הישן שלה פלוס דיסק בונוס של בי-סיידס, רמיקסים וגם שירים שלא יצאו עד היום בשום דיסק כולל קאברים (ל"אני לא רוצה להיות חייל" של אלטון ג'ון, "לוסי בשמיים עם יהלומים" של הביטלס  . הסי.די הזה בלבד הופך את האוסף ל"שווה" אצל אוהבי מרקיורי רב.
חברי ההרכב המקורי הם דייוויד בייקר (שירה), ג'ונתן דונהיו (שירה וגיטרה), שון מקוביאק המכונה גראסהופר ("חגב"; גיטרה וכלים אחרים), סוזאן ת'ורפ (חליל), דייב פרידמן (בס) וג'ימי צ'יימבסר (תופים). ההרכב, וגם הסגנון המוזיקלי של הלהקה, השתנו באופן ניכר במהלך השנים.
אולי זה יפתיע מישהו שמרקורי רב הוציאה עד היום 9 אלבומים בלבד. אבל שום הפתעה אינה קיימת לגבי האיכויות של ג'ונתן דונהיו ושותפיו לחבורה, שנותנת לרוב השירים כאן אריכות ימים. הם מגיעים גם האלבומים הראשונים של מרקורי Yerself is Steam ו –   Boces שהיו אלבומי רוק פסיכודליים קאוטיים שהתבססו על אקספרימנטים של גיטרות חשמליות. רק לאוהבי רוק אלטרנטיבי? – בעיקר.

The Essential Mercury Rev: Stillness Breathes 1991-2006

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות