– "9"

דמיין רייס

14th Floor
4/5

מי שמחפש מוסיקה לפי עונות השנה, שיקח את הפולק-פופ סינגר-סונגרייטר האירי הזה אל מתחת לשמיכה. חורף זה הזמן. אלבומו השני אחרי "O" של 2002, ודמיין רייס ממשיך להיות שקוע באותה אווירה, שובר לבבות מעודן, אינטרוספקטיבי. מספר סיפורים על תלאות האהבה, נושם כל מילה. קול נוסף באלבום הוא של הזמרת Lisa Hannigan. בקטע הפותח "9 Crimes" וב-Sleep Don't Weep. הטונים המלנכוליים עושים את שלהם.

ללכת שבי אחרי הרהורי ליבו המושרים של רייס. מוסיקה מינימליסטית, חושפת.. רייס שר מתוך עורקיו. האנרגיות שלו אמוציונאליות לחלוטין, וזה קיים בכל מילה, בכל צליל של פסנתר או הגיטרה האקוסטית שלו. הטון השברירי. דווקא השירים הפחות מעובדים תזמורתית טובים– THE ANIMALS WERE GONE , טובים מאוד GREY ROOM ו – ACCIDENTAL BABIES. אז נכון שיש גל כזה של פולק סינגרס (כמו דיוויד גריי) ששופכים את כאבי האהבה שלהם, אבל דמיין רייס אינו זמר של גל. במבחן האותנטיות, הוא יותר מאשר מקבל ציון מצטיין על אמינותו.

Damien Rice – "9"

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. בהאזנה לדמיין רייס יש הרגשה שהזמר שלם עם השיר, הוא לא ניסה לעשות "משהו אחר" יותר "מותאם לצרכים של המאזינים" וכל הכללים שכמעט כל זמר הולך לפיהם (כן אפילו בוב דילן האגדי באלבום החדש שלו) הוא פשוט שר, לא מהלב אפילו, מהכלי דם שבלב. והוא אחד האומנים הטובים ששמעתי בתקופה האחרונה מומלץ מאוד. אהבתי את ארבעת האלבומים שלו ששמעתי…(אני מאמין שיש יותר)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות