18 סינגלים

U2

מרקיורי, הליקון
5/5

עוד אוסף של "יו.2"? הרי את רוב הלהיטים כבר קיבלנו בשני אוספים קודמים "המובחרים 1980-1990" ו"המובחרים 1990-2000" רוב – כי בחדש מקבלים את שיתוף הפעולה עם "גרין דיי"The Saints Are Coming" וגם שיר חדש שמסיים את מקבץ ה-18 – Window In The Skies.
אז השאלה הנצחית חוזרת: איך התייחס לאוסף של להקה? פונקציונאלית, בהתחשבות עם כל מי שיש לו כבר את כול השירים בספריית הדיסקים שלו? או – לגופו של האוסף, האם הוא משובח-מדליק-מרגש וכו' וכו'. אני נוטה ללכת על האפשרות השנייה. מי שיש לו את רצף הלהיטים הזה – אשרי וטוב לו. 
רצף הלהיטים שהוא בהחלט רשימת הלהיטים האולטימטבית של U2. כול שיר כאן הוא פגז. דוגמיות: With Or Without You, New Year's Day, Sunday Bloody Sunday ועד Stuck In A Moment, Desire וגם – One שממשיך להפעים את כל מי שמאמין בפיור לאב כעזו שמחלחלת לכול וריד, אהבה כואבת, אהבה פוצעת. מבחינתי הביצוע המרגש ביותר של בונו. (דגימת סאונד למטה)
המעריצים הנעולים (Hardcore Fans) ישאלו בצדק – למה האוסף כל-כך שקוף. מה עם איזה טרייק יותר נדיר. צד ב' מדליק? מה עם כמה שירים מצוינים מ"זורופה" ומ"פופ"? מי צריך את כל החומרים המוכרים האלה שאנחנו שומעים יום ולילה? אז זה נכון שהקולקציה הזו באה להתחרות עם אוספי כריסמס. מצד שני, בעריכה הזו, הקשבתי בעונג ענק. מודה באשמה. בסופו של דבר זו U2, היא ולא אחרת. אין לי ספק שפה ושם יתלוננו על מחסור של שיר כזה או אחר. אבל בשורה תחתונה – אלה המאסטרפיסים הגדולים ביותר של הרוקרים האיריים בעשרים השנים האחרונות. מי יכול להתווכח עם אוסף יפהפה שכזה. פשוט אי אפשר. ואגב, למתחילי U2 – זה אוסף חובה.

U2 18 Singles

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות