אביב גפן מארח את ג'ורדן רודס

0/5

אביב גפן מוריד את האיפור, והפעם במסגרת מופע פסנתר אקוסטי אינטימי עם ערן מיטלמן, הוא יארח את הקלידן ג'ורדן רודס מלהקת Dream Theater

Dream Theater היא להקת פרוגרסיב מטאל אמריקאית שנוסדה בידי שלושה סטודנטים באמצע שנות השמונים. ב- 21 השנים מאז הקמתה, הלהקה הפכה ללהקת פרוגרסיב מצליחה מסחרית. מדובר בלהקה רב-גונית הלהקה ידועה גם ברבגוניות המוזיקלית שלה ומתחברת לליגת העל של קלאסיקות הרוק כ – דיפ פרפל, אמרסון לייק ופלמר, אין פליימס, איירון מיידן, סימפוני אקס, יס, מגהדת', פורקיופיין טרי, ג'ו סאטריאני, מריליון.
Jordan Rudessלמד מגיל 9 פסנתר קלאסי בקונסרבטוריון "ג'וליארד" היוקרתי שבניו יורק. בגיל 19, בעקבות חיבתו ההולכת וגדלה לסינתיסייזרים ולז'אנר הרוק המתקדם ובניגוד לעצת הוריו ומוריו, נטש את הסגנון הקלאסי ועבר לנגן כקלידן בלהקות רוק.
לתודעת הציבור הוא הגיע רק בשנת 1994, אז הקליט את אלבום הסולו שלו Listen. האלבום והקלידן נבחרו ל"תגלית השנה" בתחום הקלידנים בסקר קוראים שנערך על ידי ה-Keyboard Magazine.
ג'ורדן החליף את קווין מור בלהקת דרים ת'יאטר כחבר קבוע, ובאותו זמן הוזמן להופיע יחד עם הלהקה The Dixie Dregs. ג'ורדן העדיף להצטרף ל-The Dixie Dregs, בעיקר משום שלא רצה להזניח את משפחתו הצעירה.
בשנת 1999 הצטרף רודס ללהקת דרים ת'יאטר במקומו של דרק שריניאן, שהיה קלידן הלהקה באותה תקופה ופוטר סמוך להצטרפותו של רודס. ג'ורדן הוציא במקביל את אלבום הסולו השלישי שלו Resonance, אלבום שמורכב מאלתורי פסנתר, שנכתבו עבור חבר קרוב.
ב-2001 יצא עוד אלבום סולו שלו Feeding The Wheel, ובתחילת 2002 הקליט עם דרים ת'יאטר את אלבום הקונספט הכפול Six Degrees of Inner Turbulence. הוא שותף לכתיבה ולהלחנה של אלבומה השביעי של הלהקה Train of Thought. בקיץ 2004 שחרר ג'ורדן את אלבומו השמיני- Rhythm of Time בתחילת 2005 הופיע עם בלקפילד (וילסון את גפן), בזמן ששהו בחוף המזרחי של ארצות הברית.מאוחר יותר באותה שנה יצא האלבום Octavarium של דרים ת'יאטר.
נכון לשנת 2006 רודס עובד על אלבום סולו ואלבום חדש של דרים ת'יאטר. לקראת סוף חודש נובמבר.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות