"ערב שבת"

יובל זדרמן

מילים ולחן: יובל זדרמן עיבוד והפקה: דוד ביטון ויובל זדרמן
3/5

זדרמן (בוגר פיקוד מרכז, אצ'ה בר מהצוללת הצהובה "סימן" אותו אחרי ש"נדהם מהכריזמה והכנות שלו) מנסה להעביר סיטואציה של ביאוס-טוטאל. בערב שבת, עם המשפחה מול הטלוויזייה, על פשטידה נזכרים באח שמת. הבנאדם מול המראה שונא את עצמו, במדרגות יש צעקות, האבא נכה שנדרס בצבא. אוקיי: מה בא זדרמן להגיד? שהחיים חארה. "אני לבוש בשחור. שחור זה לזכור שאין עוד תקווה" זדרמן: שחור זה מוות, ואני לא מרגיש מוות בשיר שלך. יש כאן אחלה מנגינה, קצב יפה, הפקה מלטפת, וגם הטונים שלך בסדר גמור. אבל דרמה, טרגדיה, מוות? עזוב אותך. לא עם טקסט כזה פשטני ברמת שרבוט של מתחילים.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

5 תגובות

 1. (המשך הדברים שנקטעו לי מהתגובה הקודמת)
  […] הרוק חוזר ובגדול ויובל הוא המשיח על החמור הלבן, מכשף את המיקרופון, אוחז בגיטרה ונותן בראש. הללויה!

 2. יובל מצליח להעביר בשיר הזה תחושה כנה ומצמררת של מציאות אפורה/ שחורה. ישנה התאמה מצויינת בין המילים ללחן. לא כל שיר שמנסה במילותיו להעביר תחושה קשה וכואבת צריך להיות גם דכאוני בלחן שלו. מי שמנסה להרגיש מוות בשיר, סביר להניח שלא הבין את השיר ובטח שלא האזין לו כראוי…
  בנוסף, יובל הוא יוצר מוכשר וחדשני אשר סוף-סוף מביא למוסיקה הישראלית משהו רענן ואמיתי, אחרי כל הזיוף העטוף בעטיפת צלופן מבית היוצר של בית הספר רימון או כוכב נולד.

 3. אחלה שיר יופי של הפקה מוסיקלית ,גיטרות פסיכאדליות שלוקחות את השיר למקום רענן וחדשני , הגשה ווקאלית מצוינת , טקסט שאומר הכל בפנים הרי זאת המציאות שקיימת בארצנו , יופי זדרמן מחכה לשיר הבא

 4. עד שיוצא שיר שאפשר באמת להרגיש אותו, אתה מעיז לקטול אותו?
  שיר שמזכיר את הטובים של אביב גפן מבחינת התחושה שהוא מעביר.

  ביקורת די קשה על החברה, אבל בעיקר על החיים. קשה ונפלא. 4.5 מתוך חמש, אם תשאל אותי.

 5. אז אתה לא מרגיש מוות. ביג דיל. במעמדך, יש לי הרושם, שהפסקת להרגיש ממש. אתה מנתח שירים באיזמל של קצבים, חופר בהם עד זרה, והופך שיר פשוט לחיבור קר של בית הספר. זה לא מוסיקה. זה לא אומנות. זה ביקורת שחטנית-מתנשאת. דווקא בשיר הזה, הגם שאינו יצירת מופת ואין לו לחן משהו ( למרות שדווקא כן אהבת אותו ), יש רגש ויש תחושה של סערת רגשות. שירבוט של מתחילים? גם למתחילים מגיע יחס של כבוד, שאתה די איבדת זה מכבר. חדל, בבקשה, מהקטלנות הזאת. היא בעיקר מכערת את האתר היפה שלך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות