אברהם ברטון (ארה"ב) : מחווה לדקסטר גורדון

0/5

"אם ניתן היה לצייר את אברהם ברטון מנגן, להבות אש היו יוצאות מהסקסופון שלו", כך כתב ה – "New York Times" על הנגינה של אברהם ברטון.
במופע השני בסדרה "ג'אז חם" ינגן הסקסופון-טנור האמריקני אברהם ברטון, אחד הבולטים בסצינת הג'אז בניו יורק, אל ברטון יצטרפו נגני ג'אז מקומיים – אריק נייסברג בפסנתר, גיא לוי בקונטרבס ושי זלמן בתופים.
הערב הוא מחווה לנגן הסקסופון האגדי דקסטר גורדון. סגנונו של גורדון המתמצת את הגישה הפופולארית ביותר לנגינה בסקסופון-טנור, השפיע על דורות רבים של נגנים. מלודיסט מצד אחד, ובעל חוש ריתמי המשלב קטעים תוקפנים מצד שני.
יליד ניו-יורק, למד בתיכון לאמנויות בניו יורק וזכה בשני פרסים בתחרויות במהלך הלימודים. למד אצל ג'קי מקלין בבית הספר הגבוה למוסיקה האט, שם גם קיבל את תוארו האקדמי. הופיע חמש שנים עם המתופף ארתור טיילור, שבבמהלכם הוציא שני אלבומים. ברטון והופיע באירופה ובמועדונים החשובים בניו יורק והקליט עם טובי המוסיקאים – וינטון מרסליס, מילט ג'קסון, קני ברון, ג'ימס קרטר וג'ימי סמית. במסגרת רביעיית אברהם ברטון, הקליט שני אלבומים, וניגן בפסטיבלי ג'אז חשובים כמו ג'אז בים הצפוני ופסטיבל הג'אז של פנסוניק. לאחרונה שיתף פעולה עם המתופף אריק מקפירסון בהרכב חדשני הנקרא פוריבדן פרוט (הפרי האסור).

במחווה לדקסטר גורדון ינגנו אברהם ברטון – סקסופון-טנור, אריק נייסברג – פסנתר, גיא לוי – קונטרבס, שי זלמן – תופים.
הופעות: יום שני 8/1 במועדון דיינרס קמלוט בהרצליה בשעה 21:00, יום רביעי 10/1 במרכז ז'רר בכר בירושלים בשעה 21:00, יום חמישי 11/1 במוזיאון תל אביב לאמנות בשעה ,21:00 יום שישי 12/1 במוזיאון תל אביב לאמנות בשעה ,21:30 מוצ"ש 13/1 בבית אבא חושי בחיפה בשעה 21:30

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות