נעורים

מתיסיהו

סוני
4/5

מתיסיהו הוא המוח והלב היהודי של הרכב רגאיי מברוקלין שמחובק לאחרונה חזק על-ידי מבקרי המוסיקה וגם התעשיה. גימיק? גם זה. אבל לא רק.
מתיסיהו (מתיו מילר) כבר מוציא אלבום השני, והוא אינו מהסס לקחת צלילים גם מהכהן הגדול של הרגאיי – בוב מארלי. מה שמפתיע באיש החסידי הזה שאקצנט הרגאיי במוסיקה שלו – מדויק. ההפקה – דלוקס (של המפיק הנודע ביל לאסוול) התכנים – חיים רוחניים, מודעות עצמית, סובלנות. המתופף יונה דיוויד והגיטריסט אהרון דוגאן יודעים לשדרג את המוסיקה מעבר לקלישאות רגאיי טיפוסיות.

מתיסיהו אינו מטיף, לא שליח ולא משיח, הגם שהוא לוקח את הוראות מהתלמוד, לא מהתרבות הרסטאפארית, אבל אין לו שום בעיה להעביר את המסרים במוסיקה הג'מייקנית. זה זורם כל כך יפה ששתי התרבויות מצליחות לחיות בשלום במוסיקה הזו. "נקוט עמדה/ הצת אש בשביל אש הנעורים/ קבל את החופש לבחור/ חשוב שתעשה הצעד הנכון/ איש צעיר, הכוח נמצא בידך". מתיסיהו שר על "החופש לבחור", וזה ללא ספק מסר מאוד מודרני. בטח לא דתי-חרדי. האיש מעודכן ומושפע שהוא מגיע עד ציטוטים מ"פוליס" ב- . .Dispatch The Troops. זה לא אלבום הרגאיי הטוב בעולם, אבל יש בו הרבה דברים טובים שעושים אותו ייחודי.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות