מחכים לאריק איינשטיין

0/5

בפסח יצא האלבום החדש של אריק איינשטיין.עדיין אין לו שם, לפי הסינגלים שכבר שמעתי, זה יהיה איינשטיין הישן והטוב, שאסור להחמיץ, שירים שנכתבו, עובדו והופקו עם האיש החדש שלו – גיא בוקאטי. בכל פעם שיוצא דיסק של איינשטיין יש מקום להתרגשות מוקדמת. נדמה שאחרי כל השנים האלו אין כבר צורך לנמק ולהסביר. ובגילו, בטוח שפה ושם הוא נשמע כמו יין שהולך ומשתבח.
איפה הריגושים האלה שמקבלים מאריק עדיין חסרים? מההופעה. אני מחזיק דיסק "אריק איינשטין בהופעה חיה", שהוקלט בשתיים מהופעותיו החיות האחרונות – בהיכל התרבות ב – 10.3.1977 ובקיבוץ גבעת חיים ב – 20.3.1977 יוני רכטר היה ליד הפסנתר, אפרים שמיר – בגיטרה, אסתר שמיר – קולות רקע, שלמה יידוב – גיטרה, מוטי דיכנה – גיטרה בס, אוהד אינגר – גיטרה בס, אלון הלל – תופים, מורטון קם בסקסופון וגם תזמורת נתניה.
חשבון פשוט אומר כ-30 שנה עברו, ואנחנו עדיין ממתינים לאריק כמו שפעם המתנו לאיחוד מחדש של הביטלס. מישהו סיפר שאריק היה יכול לסדר את החיים שלו אילו היה מסכים להופיע אפילו פעם אחת. תראו לי זמר לא רק בארץ, בעולם הגדול שאינו מופיע. זה נדיר, ממש נדיר. כמה מרגש היה למשל, שרוג'ר ווטרס, גם אחרי הפינק פלויד – המשיך להופיע, והוא צעיר מאריק רק באיזה 5 שנים.
על ההתנזרות שלו מהופעות נדמה לי שגם אריק מעולם לא נתן תשובה אחת: פעם זו הראייה הבעייתית שלו, פעם אחרת – חוסר בטחון, חוסר עניין. פחד במה. לא לשכוח שהאיש הופיע בתחילת הקריירה שלו בשלישיית גשר הירקון, בהחלונות הגבוהים, ואחר-כך עם שלום חנוך וגם בסולו.

אריק צנוע, פיו וליבו שווים, נותן למשוחח איתו הרגשה של אתה איתו בגובה העיניים, אוהב להיות בבית, אוהב לדבר על כדורגל ועל כדורסל, אנציקלופדיה מהלכת למספרים ותאריכים הקשורים בספורט. אבל כשמדובר בהופעות – הן ממנו והלאה. אני בטוח שהייתם משלמים לא מעט בשביל לשמוע את אריק איינשטיין לייב – לפחות כמו על רוג'ר ווטרס. הסיכוי שאריק יופיע בחי זה בערך כמו הסיכוי שהביטלס יקומו מחדש. נחמה? אלבומו החדש יוצא בפסח.  על אלבום ההופעה החיה של 77'

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות