טיפקס: צוחקים כל הדרך אל האירוויזיון

0/5

שוב חזר הניגון: ערוץ 1 מספר את תולדות ישראל באירוויזיון, בתוכנית ארכנית וטרחנית ונורא דביקה, מיושנת ומקושקשת, 2 מנחות כל-כך לא מוכשרות ועוד מיני בידור וקווצ'ים, רק כדי להגיע בסוף לבחירת אחד מהשירים שקובי אוז וטיפקס העמידו לבחירה. נו טוב, המסורת מנצחת. את הערוץ הזה לא נוכל להוציא מאיגוד השידור האירופי, ומה שראינו – זה מה יש. לפחות הטיפקסים לא לקחו ברצינות הטרחנית. 
בארבעת השירים ששמענו היה ניסיון משולב להצחיק, לצחוק על, להיות מזרחי וגם אוניברסאלי, כאילו לא להיות רציני ומצד שני להיות מאוד ממוקד במטרה שלשמה צוות המשימה נשלח, בהנחה שהמשימה להיות מקום ראשון בפעם הרביעית – בהחלט אפשרית. לזכותו של קובי אוז יאמר שעם כל הרצון להביא את הגביע, הוא לא ויתר על הפרודיה. מילים פשוטות: זה לא חיים ומוות. בואו ניקח את זה בפרופורציות הנכונות, ואם כבר אפשר לצחוק על האירוויזיון – אז רק טיפקס יכולה.

1. "כפתור אדום" Push The Button

זה בדיוק – מתכון התפסת מרובה. עין קורצת בכמה שפות, בכמה גווני קול, בכמה קצבים, שיר שיכורים, זמר איטלקי, דאנס צועני. על מציאות של בומים ודמונים, כשהברירה היא ללחוץ על הכפתור ויהיה בום אחד גדול. הסלטיות של השיר, הרבלאומיות בהחלט מיוחדת. וזה אמנם השיר שאיתו נוסעת טיפקס.

2. סלאמי סלאמי

שיר ערסים במזרחית מצויה על הבן של המכולת שניגש והתעקש להוציא מהבנאדם הסועד את הכריך עם הנקניק, מה שמוביל למשפט המתאר מציאות מקומית שבה – אחד רוצה שלום והשני נקניק. שיר עינתוזים רקיד לרצפת החתונה, מזרחי תזיזיתי עם צחוקים, שאומר לנו במוסר השכל פשוט – לא כולם באמת רוצים שלום, והסנדוויץ' שלך תמיד בסכנה. אני דווקא הייתי מנסה פעם מזרחית על הגויים. כזה – בלון ניסוי.

3. 12 נקודות, Twelve Points

על טירוף הדוז פואה באירוויזיון, פרודיה נהדרת מעינו הצוחקת של אוז שלוקח את השיר לגרסה ערבית בנוסח שהזכיר לי גשש חיוור. שיר על הפרובינציה שמנסה להיות אירופה. כולם רוצים 12 נקודות, אבל מה שחשוב שכל אירופה תהפוך לרמלה. אוז לוקח את השיר לשלב ספירת הנקודות, וגם כאן המזרחיות העממית הקצבית רוקחת מזה מטעם לכפיים ולרגלים.

4. "מה את רוצה" Voulez Vous

או באינגליש – "ווט דו יו וונט?" מה קורה לבנאדם כשהוא פוגש "יה וואראדי תיירת איזו פריזורה", "העופרים שלה קולטורה", אחת "אינגה שנראית חינגה". דאנס מקושקש במזרחית, אבל גם אוניברסאלי, וכאן האינגה לוקחת אל החאפלה.
מה נגיד: שיסעו לפינלנד, יהיה מצחיק ונחמד, רק שלא יפלו בחצי הגמר כי אז הצחוק עוד עלול לעלות בבכי.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות