אין לך מקום

היהודים

מילים ולחן: תום פטרובר. עיבוד והפקה מוסיקלית: היהודים
4/5

 נגמר הכוח, אומר פטרובר. נגמר הכוח לבעוט-למרוד-לשרוד-לבכות-לרעוד-לרצות עוד. מה קרה? אולי לפי הפואנטה תתבהר התמונה: "תסתכלי אלי/ אתן לך את חיי/ רק שובי אלי". והנה הסיבה לאפס הכוחות הזה.

פטרובר והיהודים עושים מזה תבשיל רוק דרמטי. 5:54 דקות של זעקה מחושמלת, רווית דציבלים, ועם כל ההפקה הגדולה הזו, הייתה לי הרגשה כמו שקורה לי הרבה עם ההבי מטאל של היהודים – שבמקום הוויה ותוכן ומשהו אנושי הם מייצרים בעיקר זעקה שלא ממש משקפת את נבכי הנפש, שזה אומר: לא מאמין לפטרובר, לא מאמין לטקסט הזה. את העוצמות האלו אפשר היה לקחת למקומות אמינים יותר. אם כבר הפקה כל כך יפה של רוק כבד – אז אפשר להשקיע יותר במילים.

ובאמת – נגינה והפקה שמראים כי היהודים הם הישראלים הכי משכנעים בז'אנר הזה, ותודה לדניאל ברכר (גיטרות), יהב ליפינסקי (תופים), גיא באר (גיטרות), אדם פרי (קלידים) וליוסי חסון על המיקס.

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. אם זה משנה משהו, השיר נכתב דווקא למדינת ישראל, ולא לבחורה.

  2. נחתכתי. ההמשך:
    למדנס יש באין-קול שלו יותר נשמה מאשר כל הרוקיסטים המנייריסטים הללו. חנטריש.

  3. ראשית- היהודים להקה טובה מאד בתחומה, כלומר כביצועיסטית היא באמת טובה. אבל אם כבר מדברים על אמינות ( ראה מדנס ), הרי שהיהודים, כמו סינרגיה ( וסינרגיה אפילו הרבה יותר ) מחנטרשת טקסטים ובונה את כל האימפקט שלה על הז'אנר הכבד, שעושה רושם כאילו-איכותי. כמעט 6 דקות, לא פחות!!! לא קונה את זה בשקל, לא את היהודים ובטח לא את סינרגיה. בכלל- הרוק הכבד של היום נשמע מאולץ, ממוסחר עד זרה ונטול אמירה מוסיקאלית אמיתית. אז מה אם הדיסטורשן נשמע פיצוץ? אז מה אם יש לכם זמר.זמרת עם קול גדול ? למדנס יש באין-קול ש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות